Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Silesia Volley z kompletem punktów wraca z Warszawy

I liga K: Silesia Volley z kompletem punktów wraca z Warszawy

Bez niespodzianki zakończył się mecz pomiędzy Spartą Warszawa a Silesią Volley MOSiR Mysłowice/Chorzów. Podopieczne Sebastiana Michalaka od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowały wydarzenia na boisku, pewnie wygrywając w stolicy 3:0.

W premierowej odsłonie meczu do stanu 3:3 delikatna przewaga należała do zespołu Sparty. Silesianki przełamały rywalki i po asie serwisowym Barbary Susek prowadziły 5:3. Po chwili stołeczne popełniły błąd i przewaga gości wzrosła do trzech oczek. Wkrótce był już remis. Podopieczne Sebastiana Michalaka nie kończyły ataków i po kontrach Małgorzaty Gogołek i Izabeli Kożon było 7:7. Spartanki, wykorzystując słabą skuteczność rywalek, odskoczyły na 10:8, ale dwupunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 15:15. Wtedy na skrzydle pomyliła się Joanna Pogorzelska. Po chwili w kontrataku punktowała Susek i przy Lindego było 18:16 dla gości, ale gdy punkt z zagrywki zdobyła Kożon, było 20:20. W końcówce seta asa zdobyła Susek, dwa bloki dołożyła Ksymena Wysocka i Silesia Volley odskoczyła na 24:20. Spartanki zdołały zbliżyć się na 22:24, ale wynik seta ustaliła Justyna Sachmacińska (25:22).

Początek drugiej partii zbliżony był do wydarzeń z seta numer jeden. Wyrównana walka toczyła się do stanu 3:3, po czym Silesia Volley odskoczyła na 6:3. Podopieczne Macieja Lizińczyka zbliżyły się na 6:7, ale gdy Sylwia Andrysiak zablokowała Katarzynę Wysocką, Ślązaczki prowadziły 13:8. Ekipa Sebastiana Michalaka bardzo dobrze grała blokiem i po chwili było 18:8. W końcówce seta obaj trenerzy zaczęli rotować składami, jednak wynik nie uległ zmianie. Dziesięciopunktowa zaliczka Silesii Volley utrzymywała się do końca partii, którą atakiem z lewego skrzydła zakończyła Dominika Najmrocka (25:15).

Na początku trzeciej partii sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna, jednak od stanu 6:6 zarysowała się trzypunktowa przewaga Sparty Warszawa. Silesianki zdołały odrobić straty, a po kontrze Susek prowadziły 11:10. Wkrótce było 16:14, a po kontrze atakującej Silesii Volley i bloku Karoliny Bojdak prowadzenie przyjezdnych wzrosło do stanu 20:16. Nie był to koniec emocji, bowiem kiedy w polu serwisowym stanęła Kożon, przewaga przyjezdnych stopniała do dwóch oczek (20:18), ale po błędach Sparty przy Lindego było 23:19. Wynik seta ustaliła Najmrocka, obijając blok warszawianek.

Sparta Warszawa – Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów 0:3
(22:25, 15:25, 21:25)

Sparta: Wysocka, Gogołek, Pogorzelska, Kożon, Pasznik, Widera, Kucińska (libero) oraz Lisiecka, Duda, Tomczyk i Szafraniak
Silesia: Najmrocka, Sachmacińska, Wysocka, Andrysiak, Susek, Polak, Nickowska (libero) oraz Bojdak, Borawska, Ząbek i Soja