Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Pewne zwycięstwo KS Murowana Goślina

I Liga K: Pewne zwycięstwo KS Murowana Goślina

Osłabiona Stal Mielec musiała uznać wyższość swoich rywalek z Murowanej Gośliny i zeszła z boiska pokonana. Mielczanki jedynie w wygranym trzecim secie zdołały nawiązać wyrównaną grę, w pozostałych trzech górą była ekipa z Wielkopolski.

Do mieleckiej drużyny nie wróciła żadna z czwórki siatkarek (Jowita Jarosiewicz, Magdalena Hawryła, Urszula Bejga, Daria Michalak), które w ostatnich tygodniach opuściły Mielec, ponadto klubowym działaczom jeszcze nie udało się wzmocnić zespołu. Teoretycznie mogłaby zagrać Bułgarka Polina Stojnewa, która przebywa w Mielcu i jest gotowa do wyjścia na parkiet, ale nie może uporządkować swoich formalności w Bułgarii i nie może też reprezentować Stali. Wszyscy mają nadzieję, że po weekendzie Stojnewa już swoje sprawy wyjaśni.

Stal zagrała w pierwszym składzie z juniorką środkową – Faustyną Niedbałą , na libero zagrała Paulina Czubak, cały mecz grała również Paulina Pająk. W kwadracie dla rezerwowych zostały tylko dwie kadetki Edyta Koceniak i Magdalena Gardulska. Tak osłabione mielczanki, choć bardzo chciały, nie mogły skutecznie walczyć o zwycięstwo. – Zabrakło nam argumentów, sama wola walki nie wystarczy – komentował po spotkaniu trener Stali Piotr Sobolewski.

W pierwszej partii wyrównana walka trwała praktycznie do ostatnich piłek. Ekipa z Wielkopolski prowadziła 17:14, ale po asie Faustyny Niedbały Stal przegrywała tylko 19:20. W końcówce jednak bardziej doświadczona ekipa z Murowanej Gośliny spokojnie doprowadziła do korzystnego dla siebie rezultatu. Podobny był set numer dwa. Mielczanki z rezultatu 9:13 doprowadziły do remisu 15:15, a dobrze w ataku grała wtedy Żaneta Baran, która też z konieczności stała się środkową. Mielczanki trzymały się dzielnie do stanu 17:19 i 20:22, gdy dwukrotnie skutecznie atak zakończyła właśnie Baran. Później jednak KS Murowana Goślina zdobył trzy piłki z rzędu, a set zakończył się blokiem w wykonaniu Beaty Strządały i Aleksandry Trojan.

Stal zerwała się jeszcze w partii numer trzy i próbowała odwrócić losy spotkania. Z remisu 9:9 odskoczyła nagle na prowadzenie 14:9. Dobry okres gry Małgorzaty Sikory przyniósł jednak remis 17:17, a przyjezdne nie potrafiły już przełamać ambitnie grających mielczanek. Przewagę 20:18 dobrą zagrywką wywalczyła Małgorzata Plebanek, a Żaneta Baran zaatakowała na 21:19. Stal miała trzy piłki setowe, natomiast partię wygrała po chybionej zagrywce drużyny gości. Przegrany set podziałał na ekipę z Murowanej Gośliny bardzo mobilizująco. Kinga Hatala atakiem wyprowadziła swój zespół na przewagę 9:5 w czwartej części. Przewaga ekipy gości rosła z minuty na minutę. Po mieleckiej stronie siatki było sporo chaosu, co tylko ułatwiało przyjezdnym grę. Gdy Gajewska popisała się sprytną kiwką, przyjezdne miały bezpieczną przewagę 14:7. Po chwili było 19:12, 21:12, 23:14 i wreszcie 25:16, a w całym spotkaniu pewnie 3:1 wygrał KS Murowana Goślina.

Stal Mielec – KS Murowana Goślina 1:3
(22:25, 20:25, 25:23, 16:25)

Stal: Baran, Sobolewska, Pająk, Kubieniec, Plebanek, Niedbała, Czubak (libero)
KS Murowana Goślina: Trojan, Gajewska, Hepburn, Strządała, Sikora, Hatala, Wałęsiak oraz Lech i Wyrwa