Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Akademiczki z Ostrowca Św. lepsze od Wieżycy 2011

I liga K: Akademiczki z Ostrowca Św. lepsze od Wieżycy 2011

Po raz kolejny AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. okazał się lepszy od beniaminka I ligi kobiet, Wieżycy 2011 Stężyca. Podopieczne Dariusza Parkitnego jesienią wygrały po tie-breaku, teraz do wygranej potrzebowały tylko trzech setów.

Już na samym początku premierowej odsłony meczu zarysowała się przewaga miejscowych, która jak się później okazało, utrzymywała się do końca seta. Po punktowym bloku Iwony Kosiorowskiej AZS WSBiP KSZO prowadził 3:1, a gdy kolejną kontrę skończyła Katarzyna Brojek, przy Świętokrzyskiej było 6:3 dla miejscowych. Wieżyca 2011 wkrótce opanowała nerwy i gdy atak z obiegu skończyła Ewelina Ryznar, przewaga gospodarzy stopniała do jednego oczka (7:6). Wkrótce podopieczne Dariusza Parkitnego znów miały trzypunktową zaliczkę. Przy stanie 9:8 ponownie dała znać o sobie Kosiorowska, a gdy po drugiej stronie siatki pomyliła się Wójcik, akademiczki prowadziły 11:8. Wieżyca 2011 dzięki Marzenie Wilczyńskiej zdołała zbliżyć się na 12:14, ale gdy Małgorzata Ślęzak podwyższyła prowadzenie miejscowych, o czas dla zespołu poprosił Grzegorz Wróbel (12:16). Krótka przerwa dla ekipy gości na tyle wybiła z rytmu AZS, że przy stanie 19:18 tym razem o czas zmuszony był poprosić Dariusz Parkitny. Do końca partii oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Ostrowczanki co prawda mogły wynik pierwszej odsłony meczu ustalić przy stanie 24:21, ale kropkę nad „i” postawiła dopiero Dorota Dydak.

Set numer dwa lepiej rozpoczęły gospodynie, prowadząc po kontrze Brojek 3:1. Zespół Grzegorza Wróbla zdołał odrobić straty po akcji Wilczyńskiej, ale gdy w polu serwisowym stanęła Brojek, akademiczki miały już o trzy oczka więcej (9:6). Beniaminek I ligi kobiet ponownie się zmobilizował, wychodząc dzięki Izabeli Hohn na 10:9. Jak się później okazało, było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gości w tej odsłonie meczu, bowiem ze stanu 10:9 zrobiło się 12:10 dla AZS WSBiP KSZO. Losy partii rozstrzygnęły się od stanu 13:13. Ekipa ze Stężycy stanęła jak zaczarowana, dzięki czemu podopieczne trenera Parkitnego odskoczyły na 19:13, nie oddając już prowadzenia do końca seta (25:17).

Po zmianie stron, tym razem w seta lepiej weszły stężyczanki, prowadząc po akcjach Wilczyńskiej 3:1. Gospodarze wyrównali po kontrze Brojek, błyskawicznie rozpoczynając ucieczkę przed przeciwnikiem. Po serii kontr Ślęzak przy Świętokrzyskiej było 10:6 dla AZS-u WBSiP KSZO, ale podopieczne trenera Wróbla odrobiły trzy kolejne punkty (10:11). Jednak gdy w ataku pomyliła się Julita Kurdziuk, przewaga ostrowczanek wzrosła do czterech punktów (15:11). Przy stanie 13:16 Wieżyca 2011 ponownie stanęła w miejscu, oddając trzy kolejne akcje (13:19). Siatkarki z Ostrowca Św. czując, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, nie zwalniały tempa. Wynik meczu ustaliła Kosiorowska, zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Wieżyca 2011 Stężyca 3:0
(25:23, 25:17, 25:20)