Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. ME kadetek: Drugi dzień zmagań za nami

El. ME kadetek: Drugi dzień zmagań za nami

Po drugim dniu zmagań w kwalifikacjach do mistrzostw Europy kadetek zarysowuje się czołówka Starego Kontynentu. Na prowadzeniu w grupach znajdują się młode Belgijki, Czeszki, Polki, Słowenki i Francuzki, którym po piętach depczą Greczynki.

Grupa A

Po tym, jak wczoraj Belgijki łatwo poradziły sobie z reprezentacją Norwegii, wynik premierowej odsłony meczu z Białorusią można uznać za niespodziankę. Podopieczne Zhanna Butsko wygrały pierwszego seta, ale dwie kolejne partie należały do prowadzących w tabeli gr. A Belgijek. Czwarta i jak się później okazało ostatnia odsłona meczu była najbardziej wyrównana i zakończyła się na przewagi. Ciężką batalię z reprezentacją Estonii musiały stoczyć młode Norweżki, które aby wygrać, walczyły ponad półtorej godziny. Najciekawszym spotkaniem drugiego dnia zmagań był pojedynek pomiędzy gospodarzem, Rosją, a Włochami. Mecz zakończył się podziałem punktów, a zwycięskim zespołem została ekipa Italii.

Grupa B

W Brnie do turnieju przystąpiła reprezentacja Niemiec, która pauzowała pierwszego dnia zmagań. Podopieczne Jensa Tietbohla potrzebowały dokładnie godziny, aby zgarnąć pierwszy komplet punktów. Litwinki, które były ich rywalkami w piątek po południu, zdołały zgromadzić 34 małe punkty. Niespodzianki nie było także w drugim meczu grupowym, w którym gospodynie zmierzyły się z reprezentacją Węgier. Po dwóch stosunkowo łatwych wygranych partiach, w trzeciej walka się wyrównała. Czeszki uśpione dwusetową zaliczką zaczęły oddawać pole rywalkom. W konsekwencji w końcówce seta zrobiło się bardzo nerwowo, a wynik ustaliła Michaela Mlejnkova.

Litwa – Niemcy 0:3
(6:25, 14:25, 14:25)
Węgry – Czechy 0:3

(13:25, 15:25, 30:32)

Grupa C

Jak burza idą Polki, które bez straty seta wygrały kolejny mecz. Tym razem podopieczne Grzegorza Kosatki pokonały zespół z Anglii. Zdecydowanie więcej emocji było w spotkaniu pomiędzy Austrią a zespołem gospodyń turnieju kwalifikacyjnego w grupie C., Ukrainą. Oba zespoły stworzyły pasjonujące widowisko, w którym losy poszczególnych setów toczyły się do ostatniej piłki. W tie-breaku o dwa oczka lepsze okazały się Austriaczki, wygrywając 15:13. W Lutsku seta również nie straciły Holenderki. Wczoraj siatkarki z „Kraju Tulipanów” pokonały Austrię, teraz żadnych złudzeń nie pozostawiły reprezentantkom Łotwy.

Grupa D

Po porażce ze Słowenią, pierwsze punkty w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy zdobyła reprezentacja Rumunii. Po pierwszym wyrównanym secie, pozostałe dwie partie toczyły się wyraźnie pod dyktando ekipy Adriana Radu, która wygrała 3:0. W trzech setach zakończył się też pojedynek Słowenii ze Słowacją. Dominacja tych pierwszych nie podlegała dyskusji, bowiem rywalki zdołały uzbierać tylko 31 małych oczek. Ostatnim meczem grupy D drugiego dnia turnieju był pojedynek ekip Izraela i Bułgarii. Podopieczne Iwana Pektowa były zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji i nie zawiodły, wygrywając 3:0. Spotkanie miało również polski akcent. Arbitrem zawodów był znany z boisk ekstraklasy Marek Lagierski.

Grupa E

Komplet punktów na swoim koncie ma reprezentacja Francji, która w drugim dniu kwalifikacji zmierzyła się z Danią. Po premierowej odsłonie meczu, która toczyła się na przewagi, w kolejnej partii siatkarki znad Sekwany pewnie zwyciężyły 25:8. Trzeci i ostatni set ponownie był zacięty i zakończył się zwycięstwem Trójkolorowych. Do podziału punktów doszło w spotkaniu Grecji z Azerbejdżanem oraz Finlandii z Hiszpanią.

Francja – Dania 3:0
(27:25, 25:8, 25:23)

Grecja – Azerbejdżan 3:2
(25:20, 21:25, 16:25, 25:15, 15:13)

Finlandia – Hiszpania 3:2
(23:25, 23:25, 25:22, 25:19, 15:13)