Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetów: Polacy z łatwością ograli Bułgarów

El. do ME kadetów: Polacy z łatwością ograli Bułgarów

Reprezentacja Bułgarii kadetów, której przyszło zmierzyć się z polskimi kadetami w walce o udział w mistrzostwach Europy, nie będzie wspominać tego pojedynku miło. Polacy przeważali w całym pojedynku i odnieśli zasłużone i pewne zwycięstwo.

W mecz lepiej weszli Bułgarzy, którzy już na początku objęli dwupunktowe prowadzenie. Biało-czerwoni doprowadzili do remisu po 3, ale chwilę później ponownie przewagę zdobyli podopieczni Ivana Haleczewa (5:3). Na pierwszej przerwie technicznej Bułgarzy prowadzili 8:5, a po niej zdobyli kolejny punkt. To była ich największa przewaga w całym spotkaniu. Polacy zmniejszyli straty do dwóch oczek (13:15) i nawet wyszli na prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:15). Od tego momentu podopieczni Wiesława Czai narzucili własny styl gry i kontrolowali seta już do końca, ostatecznie wygrywając 25:21.

Druga partia to popis gry biało-czerwonych. Przy stanie 5:1 dla Polski o czas poprosił Haleczew. Niewiele to jednak pomogło, bo kolejny punkt zdobyli również nasi młodzi siatkarze. Bułgarzy nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie Aleksandra Śliwki, Bartosza Bućko, a zwłaszcza Rafała Szymury, który miał w całym spotkaniu 87% skuteczność w ataku. Przy stanie 13:5 o drugi czas poprosił trener Bułgarów, jednak ponownie niewiele on pomógł. Polacy wygrali 25:11.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia w tym spotkaniu była bliźniaczo podobno do drugiej. Biało-czerwoni prowadzili 6:0, trener Haleczew wziął czas, wymienił zawodników na boisku, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Natomiast Wiesław Czaja trzymał na boisku pierwszą szóstkę i dzięki temu zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment (25:14). Znakomite zawody rozegrał Szymura, który łącznie zdobył 15 oczek. Dwa punkty mniej zdobył Śliwka. Przed spotkaniem wydawało się, że Bułgaria jest najmocniejszym przeciwnikiem w tej grupie, jednak okazało się inaczej. Biało-czerwoni mają do rozegrania jeszcze dwa mecze z Izraelem i Słowacją, a awans na mistrzostwa Europy jest na wyciągnięcie ręki.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:21, 25:11, 25:14)

Polska: Badura (6), Gryć (5), Bućko (11), Bieńkowski (3), Śliwka (13), Szymura (15), Piechocki (libero) oraz Szalpuk (1)
Bułgaria: Kartiew (1), Cwetanow (5), Stankow, Iliew (7), Georiew Y. (5), Georgiew K. (4), Dramow (libero) oraz Czernokoszew, Kostow (1), Iwanow (2), Katsarski (3) i Łapkow (2)