Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetek: Nie ma mocnych na reprezentację Polski

El. do ME kadetek: Nie ma mocnych na reprezentację Polski

fot. CEV

Reprezentacja Polski kadetek walczy, i co ważne, z bardzo dobrym skutkiem, w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. Polki w swoim kolejnym spotkaniu rozgrywanym na Ukrainie pokonały rówieśniczki z Holandii bez straty seta.

Polki dobrze rozpoczęły całe starcie, od razu wychodząc na dwa-trzy punkty prowadzenia (3:1, 7:4). Rywalki jednak nie odpuszczały i niedługo później wyrównały po 10, a po kolejnej akcji wyszły na prowadzenie. Od tego czasu na boisku toczyła się zacięta walka i choć Polki zdołały odebrać przeciwniczkom przewagę, odskakując na jeden punkt (15:14), to jednak Holenderki dzięki skutecznej kontrze ponownie objęły prowadzenie, 16:15. To jednak polskie kadetki zdobyły jako pierwsze dwudziesty punkt i od tego momentu zaczęły przejmować inicjatywę na boisku, co zaowocowało na koniec trzypunktową przewagą (25:22). W secie tym prym w polskim zespole wiodły Smarzek, Grzelak i Damaske.

Kolejna odsłona od samego początku układała się po myśli polskiej reprezentacji, która powoli, aczkolwiek skutecznie budowała nadwyżkę (4:1, 10:5). Rywalki w żaden sposób nie potrafiły przeciwstawić się dobrze grającym Polkom, które nie tylko świetnie spisywały się po swojej stronie, ale zmuszały też Holenderki do błędów (16:9, 20:11). Nie do zatrzymania była Smarzek, która do świetnego ataku dołożyła cztery punkty w bloku. W samej końcówce przeciwniczki zdołały rozegrać kilka dobrych akcji, ale nie były w stanie zagrozić polskiemu zespołowi, który po chwili rozprężenia wrócił na swoje dawne tory, zwiększył różnicę i ostatecznie wygrał do 18.

Po kilku wyrównanych akcjach w trzeciej partii inicjatywa ponownie przeszła na polską stronę. Przy remisie 3:3 reprezentantki naszego kraju wygrały osiem kolejnych akcji, odbierając tym samym rywalkom chęci do walki. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a dodatkowo miały wsparcie zespołu stojącego po drugiej stronie siatki, gdyż zagubione Holenderki nie potrafiły grać mądrze i skutecznie, popełniając też wiele błędów. Gdy zespół z Polski osiągnął pułap dziesięciu punktów nadwyżki, pewnym się stało, że zmierza po zwycięstwo. Zbliżając się do końca, kadetki z Holandii zdołały wygrać trzy kolejne akcje, jednak to było wszystko, na co było je stać tego wieczora. Reprezentacja Polski prowadziła nadal 19:12, a cały set padł jej łupem do 14.W całym spotkaniu Polki radziły sobie wyśmienicie, wykorzystując każdą szansę na zdobycie punktu. Najlepiej spisała się Malwina Smarzek, która dla polskiego zespołu zdobyła w tym pojedynku aż 20 punktów. Kroku dzielnie jej dotrzymywały Klaudia Grzelak (12 punktów) oraz Magdalena Damaske (11 oczek). Warto też dodać, że nasze młode reprezentantki dobrze spisywały się w przyjęciu, a w ważnych momentach nie zawahały się uderzyć z zagrywki i zablokować rywalki.

Polska – Holandia 3:0
(25:22, 25:18, 25:14)

Składy zespołów:
Polska: Smarzek (20), Śmieszek (7), Grzelak (12), Moskwa (6), Bałdyga, Damaske (11), Nowakowska (libero) oraz Pasiut
Holandia: Bongaerts (1), Braakhuis (1), Jasper (6), Polman (3), Oude Luttikhuis (4), Lohuis (1), Cramer (libero) oraz Janssen (3), Knijff (7), Schuitemaker i Polder (2)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved