Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani: To był dla nas wartościowy pojedynek

Daniel Castellani: To był dla nas wartościowy pojedynek

fot. Cezary Makarewicz

Bardzo zacięte było spotkanie w Olsztynie pomiędzy ZAKSĄ a miejscowym AZS. Ostatecznie po tie-breaku lepsi okazali się niżej notowani olsztynianie. Kapitan i trener zwycięskiej ekipy nie kryli po meczu radości. Paweł Zagumny wspomniał o nierównej grze zespołu.

Paweł Zagumny, kapitan ZAKSY Kędzierzyn Koźle, nie krył rozczarowania po bardzo zaciętym, aczkolwiek przegranym meczu w Olsztynie. – Graliśmy w tym meczu falami, a momenty dobrej gry przeplataliśmy momentami słabej. O naszej porażce zadecydował niewykorzystany czwarty set, który tak naprawdę sprezentowaliśmy olsztynianom i przez to tak się potoczył ten tie-break. A w nim puściły nerwy – czy to zawodnikom, czy sędziom. W każdym razie nie powinno się to tak skończyć – powiedział rozgrywający ZAKSY i reprezentacji Polski. Daniel Castellani natomiast zwrócił uwagę na dobrą postawę przeciwników i szczerze im gratulował. – Olsztyn w tym meczu grał bardzo dobrze. To był dla nas wartościowy pojedynek, bowiem musimy cały czas ulepszać naszą grę. Teraz będziemy pracowali nad błędami. Dla nas to był bardzo ważny pojedynek – z tego powodu, że mogliśmy wyciągnąć z niego lekcję, jak należy i nie należy grać – zaznaczał Daniel Castellani.

Radosław Panas, trener AZS Olsztyn, nie ukrywał rzecz jasna zadowolenia z postawy swoich podopiecznych. – Gratulacje dla chłopaków, walczyli dzielnie od pierwszego do ostatniego seta, od pierwszej do ostatniej piłki. Zagrali naprawdę bardzo ambitnie i starali się realizować to, co zakładaliśmy. Wygrali w nerwowych końcówkach. To bardzo potrzebne punkty, ale też ambitna gra bardzo mnie cieszy. Kibice dali się porwać w taki emocjonujący sposób, pomagając swoim dopingiem. Cieszył się także Guillermo Hernan, który na pomeczowej konferencji prasowej nie omieszkał nie wspomnieć o kibicach. – Mieliśmy problemy w drugim i trzecim secie, ale na szczęście poradziliśmy sobie z przeciwnikiem w czwartym. To był dla nas ważny mecz i tym bardziej cieszymy się z dwóch punktów. Musimy zbierać ich jak najwięcej, a wszystko po to, by zakwalifikować się do fazy play-off. Jesteśmy zadowoleni, bo sprawiliśmy naszym kibicom dużo radości. To taki prezent od siatkarzy dla olsztyńskich fanów – powiedział kapitan AZS Olsztyn.

* czytaj także w sport.pl 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved