Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Artur Troska: Nasze dotychczasowe wyniki mogę ocenić dobrze

Artur Troska: Nasze dotychczasowe wyniki mogę ocenić dobrze

fot. archiwum

Po kilku pierwszych kolejkach wydawało się, że zespół z Sulęcina jest w stanie walczyć o najwyższe cele. Po bardzo dobrym początku sezonu przyszedł jednak kryzys. O przyczynach kryzysu i nie tylko opowiada Artur Troska - środkowy bloku Olimpii Sulęcin.

Artur, czy na samym początku mógłbyś przybliżyć nieco swoją dotychczasową karierę? Jak długo trwa twoja przygoda z siatkówką?

Artur Troska: – Tak naprawdę, to w siatkówkę nie gram długo. Jest to dopiero mój trzeci sezon. Wszystko zaczęło się od sezonu spędzonego w Wieluniu, gdzie dostałem możliwość gry w Młodej Lidze pod okiem trenera Leszka Pałygi. Po tym sezonie zostałem zauważony przez sztab szkoleniowy z Sulęcina. Dostałem zaproszenie na testy i najwyraźniej moja gra spodobała się na tyle, że jestem już zawodnikiem Olimpii drugi rok.

Jak podsumowałbyś wasze dotychczasowe występy? Mieliście przecież fenomenalny początek sezonu, lecz nagle pojawiły się 3 porażki z rzędu. Skąd takie załamanie formy?Nasze dotychczasowe wyniki mogę ocenić na bardzo dobrze. Początek sezonu naprawdę był dla nas wyśmienity. Wspaniałym uczuciem było wygrać z Wrześnią – liderem naszej grupy. Niestety po tym meczu moim zdaniem poczuliśmy się nieco zbyt pewnie i to mogło przyczynić się ostatnich niepowodzeń.

Na koniec ubiegłego roku wzięliście udział w poznańskim Memoriale Zajączkowskiego i Malki. Tam też nie odnieśliście żadnego zwycięstwa. Jakie są twoje wrażenia po tym turnieju?

Racja, nie wygraliśmy żadnego spotkania. Trudno określić konkretnie co się stało, ale niestety nasza gra wyglądała dobrze tylko momentami. Mamy teraz nowy rok i wszyscy chcemy go zacząć z nowymi siłami, zmotywowani do odnoszenia sukcesów. Najlepiej gdyby to udało się już w sobotnim meczu.

Jak wyglądają plany na dalszą część sezonu? Czy macie wyznaczony pewien cel lub minimum do wykonania na ten sezon?

– Przez dalszą cześć sezonu będziemy chcieli rozstrzygać jak najwięcej spotkań na naszą korzyść. Punkty za odniesione zwycięstwa są nam bardzo potrzebne, bowiem chcemy zakończyć rundę zasadniczą na miejscach 1-4.

Jak sam wspomniałeś, przez jeden sezon miałeś okazję grać w Młodej Lidze. Czego nauczyła cię gra w tych rozgrywkach?

– Sezon w Młodej Lidze nauczył mnie bardzo dużo. W wielu elementach poprawiłem swoją grę oraz dowiedziałem się nad czym pracować w przyszłości. Gra w Wieluniu stała się „furtką” do kontynuowania kariery. Bardzo miło wspominam tamten czas.

Jak porównałbyś poziom ligi, w której obecnie masz okazję grać, do Młodej Ligi?

– Porównując poziomy tych lig, to jestem zdania, iż II liga pod tym względem jest nieco lepsza. Ciężko jednak określić to jednoznacznie. Jest wiele drużyn prezentujących różne poziomy. Co więcej, minęły już 2 lata od momentu rozstania się z Wieluniem i od tego czasu nie miałem okazji oglądać zawodników Młodej Ligi na żywo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved