Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Warszawie powalczą o Puchar Burmistrza dzielnicy Włochy

W Warszawie powalczą o Puchar Burmistrza dzielnicy Włochy

fot. archiwum

Jutro w stolicy startuje II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza dzielnicy Włochy m. st. Warszawy. W dwudniowej imprezie nie zabraknie zespołów mających ambicję gry na zapleczu ekstraklasy.

O Puchar Burmistrza dzielnicy Włochy m. st. Warszawy walczyć będzie sześć ekip. Poza stołecznym AZS-em Politechnika Warszawska oraz gospodarzem, AZS-em LSW, przy Gładkiej w Warszawie zagrają Joker Mekro Świecie, Karpaty Krosno, Zawisza Sulechów oraz duński VK Brøndby. Będzie to druga edycja tej imprezy na warszawskich Włochach. – Pomysł zrodził się przed rokiem. W wolnym czasie chcieliśmy, aby nasz zespół „zagrał” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – śmieje się kierownik AZS-u LSW Warszawa, Andrzej Hincman.Wkrótce okazało się, że chętny do pomocy jest również OSiR, na obiektach którego gramy i trenujemy. Dlatego zdecydowaliśmy się wspólnie zorganizować turniej towarzyski – dodaje.

W tym roku władze klubu zdecydowały się na zorganizowanie imprezy z większym rozmachem. – Tym razem zaprosiliśmy więcej zespołów. W dodatku są one mocniejsze, a gościć będziemy m.in. wicemistrza Danii VK Brøndby – tłumaczy Hincman. Warto podkreślić, że w szeregach Dunek gra była zawodniczka akademiczek LSW w Warszawie i Legionovii Legionowo, Marta Bronisz. – To jej zasługa, że VK Brøndby przyjedzie do stolicy. Wystarczyła jedna rozmowa z Martą i wicemistrzynie Danii będą miały okazję zobaczyć jak gra się w Polsce – śmieje się jeden z głównych organizatorów turnieju.

Sześć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których każdy zagra mecz z każdym do trzech setów. O kolejności miejsc w grupach decydować będą: większa ilość zdobytych punktów, lepszy stosunek setów, bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Następnie dwa pierwsze zespoły z każdej grupy zagrają spotkania półfinałowe wg schematu: 1A-2B i 1B-2A. Zwycięzcy spotykają się w finale, a przegrani w meczu o trzecie miejsce. Mecze o miejsce pierwsze i trzecie rozgrywane będą zgodnie z przepisami PZPS do trzech wygranych setów.Terminarz turnieju:
5.01.2013 (sobota)
09:00: MLKS Zawisza Sulechów – Brøndby Volleyball Klub
10:30: AZS Politechnika Warszawska – MUKS Joker Mekro Świecie
12:00: AZS LSW w Warszawie – MLKS Zawisza Sulechów

przerwa obiadowa

15:00: PWSZ Karpaty MOSiR Krosno – AZS Politechnika Warszawska
16:30: Brøndby Volleyball Klub – AZS LSW w Warszawie
18:00: MUKS Joker Mekro Świecie – PWSZ Karpaty MOSiR Krosno

6.01.2013 (niedziela)
09:00: 1A – 2B
10:30: 1B – 2A
12:00: 3A – 3B (mecz o 5 miejsce)

przerwa obiadowa

14:30: Mecz o 3 miejsce
17:00: Mecz o 1 miejsce

Około 18:30 po zakończeniu ostatniego meczu odbędzie się zakończenie turnieju oraz wręczenie nagród.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved