Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Ciekawie w spotkaniu w dole tabeli

PlusLiga: Ciekawie w spotkaniu w dole tabeli

fot. archiwum

Już jutro w Ergo Arenie rozegrany zostanie mecz 14. kolejki PlusLigi. Po raz drugi zmierzą się w nim sąsiadujące w tabeli ekipy Lotosu Trefla Gdańsk i Wkręt-metu AZS Częstochowa. Zapowiada się niezwykle emocjonujące spotkanie.

Częstochowscy kibice mocno wierzą w przełamanie złej passy akademików. Całemu zespołowi z pewnością zależy na kolejnych punktach, choć nawet trzy wciąż nie dałyby im awansu w plusligowej tabeli i nadal podopieczni Marka Kardosa zajmowaliby ostatnią lokatę. Drużynę AZS-u od Trefla dzieli pięć oczek. Czy jutro siatkarzom spod Jasnej Góry uda się zniwelować tę przewagę?

Ostatnie spotkanie akademików to mecz z Politechniką Warszawską. Tam zdecydowanie wyróżniał się serbski środkowy – Srećko Lisinać. W meczu mógł pochwalić się aż 62-procentową skutecznością w ataku. Jednak najwięcej punktów dla swojego zespołu, aż 21, zdobył Grzegorz Bociek, który doskonale radzi sobie na pozycji atakującego. Po długiej i niesamowicie wyrównanej walce częstochowianie ulegli przeciwnikowi 1:3. Nie można jednak odmówić im hartu ducha i woli walki. Podopieczni Marka Kardosa ze wszystkich sił starali się odebrać zespołowi z Warszawy każdy punkt. Najbardziej spektakularny okazał się pierwszy set, którego zakończono wynikiem 34:32 na korzyść Politechniki.

Przypomnijmy też pokrótce ostatnie zmagania Lotosu Trefl Gdańsk. W 13. kolejce PlusLigi zespół zmierzył się z drużyną z Bydgoszczy. Błyszcząca, jak dotąd, Delecta nie pozwoliła gdańszczanom wygrać choćby jednej partii. Niemniej, Trefl miał swoich bohaterów. Zdecydowanie na wyróżnienie zasługuje Wojciech Żaliński, którego skuteczność w ataku wyniosła  58%. Podobnym wynikiem (52%) i czternastoma zdobytymi oczkami mógł pochwalić się Mateusz Mika. Choć mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla bydgoszczan, to zespół z Gdańska także walczył dzielnie, kończąc sety do 23, 21 i 18.Lotos Trefl Gdańsk i Wkręt-met AZS Częstochowa miały już przyjemność zmierzenia się sobą w tym sezonie, zatem jutro będziemy świadkami meczu rewanżowego. Ostatnim razem to AZS uległ zespołowi z Gdańska, „urywając” przeciwnikowi zaledwie jednego seta. Jednak po listopadowym spotkaniu Andrzej Stelmach otwarcie mówił o tym, że Trefl jest w zasięgu częstochowian. – Szkoda pierwszej partii, bo popełniliśmy dużo głupich błędów i gdyby nie one, mogliśmy wygrać tę odsłonę – przyznał. Trener akademików podkreślał natomiast, że potrzebne są umiejętności, a pewne rzeczy należy wypracować. – Grali nieźle, ale żeby utrzymać ten standard, trzeba jeszcze dużo czasu. Nie mogę wymagać od nich więcej, niż potrafią na dzień dzisiejszy – takie są realia – dodał Kardos. Przypomnijmy, że od poprzedniego starcia obu drużyn minęły dwa miesiące. Czy tyle czasu wystarczy częstochowianom, by tym razem wygrać rewanżowy pojedynek?

Grzegorz Łomacz po meczu z AZS-em nie krył, że pierwsze zdobyte wtedy punkty na konto Trefla to duża radość i mobilizacja do dalszego wygrywania. – Na pewno był to dla nas bardzo ważny pojedynek, liczyliśmy na pierwsze punkty i udało nam się je zdobyć. Będziemy walczyć dalej, bo naszym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów – powiedział kapitan gdańskiego zespołu. Dodajmy, że ewentualna wygrana za trzy punkty, przy dobrym rozstrzygnięciu meczu AZS – ZAKSA, pozwoli gdańszczanom na awans w tabeli. Wyprzedzą bowiem AZS Olsztyn, plasujący się na ósmej pozycji z dziesięcioma oczkami. Widmo wspięcia się na wyższy szczebelek klasyfikacji generalnej i odebranie możliwości rewanżu częstochowianom być może pomogą jutro zespołowi z Gdańska.

Obie drużyny mają duże szanse na wygranie spotkania. Żadna z nich nie jest oczywistym faworytem, choć to gdańszczanie zdobyli jak dotąd więcej punktów w rozgrywkach. Waleczny AZS może jednak nie być prostym przeciwnikiem, udowodnił to już w meczach z tymi najsilniejszymi zespołami. Do której drużyny uśmiechnie się szczęście? Dowiemy się jutro. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved