Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bełchatów ponownie szczęśliwy dla Jastrzębskiego Węgla

PlusLiga: Bełchatów ponownie szczęśliwy dla Jastrzębskiego Węgla

Bełchatowska hala po raz kolejny okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Ekipa Lorenzo Bernardiego najpierw pokonała 3:2 miejscową Skrę w Pucharze Polski, a w rozgrywkach ligowych potrzebowała trzech setów.

Początek pierwszej partii upłynął pod znakiem bardzo wyrównanej rywalizacji. Trzypunktowe prowadzenie Skrze dali Konstantin Cupkowić i Mariusz Wlazły (4:1). Jastrzębianie nie pozwolili przeciwnikowi długo cieszyć się przewagą, bowiem as serwisowy Michała Kubiaka i błąd Cupkowicia szybko doprowadziły do remisu. W dalszej części spotkania kibice w hali Energia byli świadkami walki punkt za punkt. Dobre akcje po stronie gości sprawiły, że na pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie mogli pochwalić się dwupunktową przewagą (8:6). Pierwszy punkt po powrocie na parkiet na swoje konto zapisali siatkarze ze Śląska. Bełchatowianie ze wszystkich sił starali się odrobić straty, jednak przeciwnicy skutecznie im to utrudniali. Dopiero po skutecznych atakach Wlazłego i punktowym bloku Skra zdołała zniwelować prowadzenie gości do jednego punktu (12:11). Jastrzębianie nie pozwolili jednak ani na chwilę objąć prowadzenia gospodarzom. Kolejnym asem serwisowym popisał się Kubiak, a druga przerwa techniczna to już czteropunktowe prowadzenie podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Po pauzie na zagrywce ponownie pojawił się Kubiak. Tym razem jednak zagrał w aut i tym samym „sprezentował” trzynaste oczko przeciwnikowi. Chwilę później dokładnie identyczny błąd popełnił Cupkowić. Dalsza część pierwszej partii to skuteczny pojedynczy blok Michała Winiarskiego i ataki Wlazłego. Dzięki temu w ostatnią fazę seta siatkarze obu ekip weszli z wynikiem 20:18 na korzyść gości. Błędy po stronie Jastrzębskiego Węgla sprawiły, że już chwilę później Skra ponownie zbliżyła się do przeciwnika (21:22). Pierwsza piłka setowa dla gości pojawiła się przy wyniku 24:22. Asem serwisowym partię zakończył Mateusz Malinowski.

Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Trudna zagrywka Simona Tischera i efektowny atak ze środka Russella Holmesa sprawiły, że na przerwie technicznej jastrzębianie osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (8:6). Po wznowieniu gry powtórzyła się historia z pierwszej odsłony meczu. Dziewiąte oczko na swoim koncie zapisali siatkarze z Jastrzębia Zdroju, na co błyskawicznie zareagował Jacek Nawrocki (9:6). Krótka rozmowa z trenerem błyskawicznie wpłynęła na wicemistrzów Polski i po chwili prowadzenie przyjezdnych stopniało do jednego punktu (9:8), jednak siatkarze ze Śląska wkrótce przełamali niemoc, a po asie Michała Łasko mieli czteropunktową zaliczkę (13:9). Podopieczni Lorenzo Bernardiego do końca partii kontrolowali wydarzenia na boisku, prowadząc 20:15. Po bloku gości na Macieju Muzaju było 24:19 dla Jastrzębskiego Węgla. Skra co prawda obroniła pierwszą piłkę setową, jednak zawirowania po stronie gospodarzy sprawiły, że ostatecznie sędziowie przyznali bełchatowianom żółtą kartkę za przedłużanie gry i tym samym Ślązacy wygrali drugą odsłonę meczu 25:20.

W trzeciej partii żaden z zespołów przez dłuższy czas nie mógł wypracować znaczącej przewagi. Oba zespoły przez większość seta szły punkt za punkt. Dopiero przed drugą przerwą techniczną miejscowi odskoczyli na dwa oczka, wykorzystując błędy w szeregach ekipy z Jastrzębia Zdroju (15:13), a po asie serwisowym Michała Bąkiewicza prowadzili 16:13. Tuż po wznowieniu gry zespół Lorenzo Bernardiego wziął się za odrabianie strat i przy stanie 19:19 był już remis. Obie ekipy ponownie walczyły punkt za punkt. Przy stanie 24:23 Skra miała pierwszą piłkę setową, ale dwie kolejne akcje należały do jastrzębian, którzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa za trzy punkty po tym, jak Wytze Kooistra zaatakował piłkę w taśmę.

MVP spotkania wybrano Damiana Wojtaszka, libero Jastrzębskiego Węgla.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3
(22:25, 20:25, 26:28)

Skra Bełchatów: Wlazły (20), Pliński (8), Kłos (7), Cupkovic (5), Bonifante (1), Winiarski (5), Zatorski (libero) oraz Kooistra (1), Muzaj, Woicki i Bąkiewicz (3)
Jastrzębski Węgiel: Łasko (14), Martino (5), Czarnowski (11), Tisher (5), Holmes (2), Kubiak (15), Wojtaszek (libero) oraz Gierczyński (2), Violas i Malinowski (1)