Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Konrad Guzda: Swoją przyszłość wiążę z Polską

Konrad Guzda: Swoją przyszłość wiążę z Polską

fot. archiwum

- Jestem gotowy, aby przyjechać i zagrać w polskiej lidze. Moją przyszłość wiążę z tym krajem, więc będę czekał aż polskie kluby dadzą mi szansę, abym mógł się wykazać - mówi Konrad Guzda, który obecnie gra w greckiej ekstraklasie.

W ostatnim meczu w 2012 roku drużyna z Lamii przegrała 2:3 z outsiderem greckiej ekstraklasy AONS Milon. – Prawda jest taka, że bardzo bolała nas ta porażka, bo oczekiwaliśmy, że rok pożegnamy zwycięstwem – powiedział Strefie Siatkówki libero ekipy z Lamii, Konrad Guzda. Była to już czwarta porażka z rzędu drużyny polskiego siatkarza. – Grudzień nie był dla nas zbyt udany, ponieważ walczyliśmy z kontuzjami. Przez ostatnie trzy tygodnie nie udało nam się ani razu potrenować w pełnym składzie – zaznaczył zawodnik. – Oprócz tego, że nie czuliśmy się w pełni gotowi do meczu, to jeszcze sędziowie nie byli w najlepszej formie, ale to nie ich wina, że przegraliśmy, bo mogliśmy zakończyć ostatni mecz zwycięstwem 3:1 – dodał.

Obecnie zespół z Lamii plasuje się na siódmej pozycji, a jego gra opiera się głównie na ataku, bowiem przyjęcie nie jest jego najmocniejszą stroną. Mimo tego Polak grający w greckiej ekstraklasie twierdzi, że jego ekipę stać na lepszą pozycję. – Myślę, że możemy być wyżej, choć inni uważają nas za drużynę, która zakończy sezon na ósmym miejscu – powiedział Guzda.

Konrad Guzda już kolejny sezon broni barw greckiego klubu. – Gram w greckiej lidze, ponieważ wychowałem się w Grecji i tu zacząłem grać w siatkówkę. Tu jestem znany, a inni nie wiedzą, na co mnie stać. W Polsce działacze nie widzieli mnie na boisku, zatem nie chcą tak łatwo dać mi szansy, choć czekam aż się przekonają, że jestem gotowy, aby przyjechać i zagrać w polskiej lidze. Moją przyszłość wiążę z tym krajem, więc będę czekał aż polskie kluby dadzą mi szansę, abym mógł się wykazać – skomentował siatkarz, który przed obecnym sezonem przebywał na testach w AZS UWM Olsztyn. – Nie przekonałem działaczy do swojej osoby. Byłem 3 miesiące poza treningiem przez sprawy osobiste, a to zaważyło na mojej dyspozycji – podkreślił Guzda.Jeszcze kilka lat temu greckie zespoły podbijały europejskie parkiety, jednak na skutek kryzysu gospodarczego, w którym pogrążony jest kraj, z greckich klubów odeszli wartościowi zawodnicy, a jej poziom nie jest już tak wysoki jak jeszcze kilka sezonów temu. – Grecka liga nie stoi finansowo tak dobrze jak parę lat temu. Już nie grają w niej dobrzy gracze z zagranicy, ale poziom nie jest tak tragiczny jak niektórzy myślą – zakończył Konrad Guzda.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved