Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Nie mam pełnego składu

Jacek Nawrocki: Nie mam pełnego składu

fot. archiwum

- O wyniku w pierwszej kolejności będzie decydowała dyspozycja dnia, to, jak zawodnicy będą się czuli. Tutaj nie może być mowy o jakimkolwiek zaskoczeniu - mówi przed piątkowym meczem z Jastrzębskim Węglem trener Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki.

Bełchatowianie po raz drugi w krótkim czasie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Pod koniec grudnia przegrali w tie-breaku mecz pucharowy, teraz czas na rewanż w PlusLidze. – O wyniku w pierwszej kolejności będzie decydowała dyspozycja dnia, to, jak zawodnicy będą się czuli. Tutaj nie może być mowy o jakimkolwiek zaskoczeniu, ważne będą szczegóły widoczne w każdym momencie meczu. Każde z tych spotkań traktujemy serio i w każdym chcemy zagrać jak najlepiej, by uzyskać jak najlepszy wynik. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Jastrzębski Węgiel to mocny zespół i przy naszych obecnych kłopotach podjęcie walki nie jest rzeczą łatwą – przyznaje trener wicemistrzów Polski, Jacek Nawrocki.

Kłopoty, o jakich wspomina szkoleniowiec Skry, to problemy zdrowotne kilku podstawowych zawodników. – Nie mam pełnego składu. Daniel Pliński miał przejść niedawno zabieg, ale go nie przeszedł, odkładamy to na później. Michał Winiarski jest w trakcie rekonwalescencji po kontuzji, jakiej doznał w meczu charytatywnym z reprezentacją Polski. Powoli do „poruszania się” wraca Aleksandar Atanasijević, oby wszyscy inni byli do mojej dyspozycji – wylicza Nawrocki.

Skrze ostatnio zdarzają się w końcówkach setów niebezpieczne przestoje, w których seriami traci punkty i przegrywa teoretycznie już wygrane partie. – To jest charakterystyczne dla naszej dyscypliny. Są momenty, gdzie ta gra faluje, raz potrafimy sobie z tym poradzić, a innym razem nie – przyznaje trener bełchatowian. – Najbardziej rzuca się oczywiście w oczy to, gdy drużyna traci serię punktów w końcówce, rzadko ktoś zauważa, że ta druga drużyna również wcześniej straciła dużo punktów w innej fazie seta. Będziemy się starali to wyeliminować, ale nie będzie to takie proste. Musimy szukać pewności siebie w grze i grać jak najlepiej – dodaje Jacek Nawrocki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved