Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Irina Archangielska zastąpi Marinę Katić w PTPS Piła

Irina Archangielska zastąpi Marinę Katić w PTPS Piła

fot. archiwum

PTPS Piła zgłosił do rozgrywek Irinę Archangielską, która ma zastąpić Marinę Katić. Kontrakt z Chorwatką został rozwiązany jeszcze w grudniu, a przyczyną były problemy zdrowotne zawodniczki. Archangielska trenuje z zespołem od początku tego tygodnia.

Marina Katić, dotychczasowa rozgrywająca PTPS Piła, jeszcze przed nowym rokiem otrzymała od działaczy wypowiedzenie kontraktu. Jako powód podano problemy zdrowotne rozgrywającej. – 28 grudnia otrzymaliśmy orzeczenie lekarza sportowego, który stwierdził, że zawodniczka nie jest zdolna do gry – mówi prezes PTPS Radosław Ciemięga. – To nie była nagła czy też przypadkowa kontuzja, problemy zdrowotne Katić trwały już od dłuższego czasu. Opinię lekarza sportowego potwierdziła konsultacja neurochirurgiczna. Biorąc to wszystko pod uwagę, my nie mogliśmy ryzykować zdrowia zawodniczki i dopuścić jej do zajęć treningowych i meczów ligowych – powiedział Strefie Siatkówki prezes klubu. Zawodniczka została powiadomiona o rozwiązaniu kontraktu, jednak odmówiła podpisania dokumentów. Cała dokumentacja została jej więc dostarczona przez kuriera.

Miejsce Mariny Katić ma zająć w składzie 48-letnia Irina Archangielska. Rosjanka z polskim paszportem występowała już w wielu klubach polskiej ligi, ostatnio w pierwszoligowym Piecobiogazie Murowana Goślina, którego była w zeszłym sezonie również trenerką. Latem wyjechała jednak z Polski i nie miała kontaktu z profesjonalną siatkówką. Archangielska trenuje już z zespołem od początku tygodnia, trudno jednak spodziewać się, że od razu zajmie miejsce w pierwszej szóstce zespołu na boisku. "Nowa" rozgrywająca PTPS grała już w pilskim klubie w latach 1998-2003, świętując z zespołem czterokrotnie zdobycie mistrzostwa Polski, oraz w sezonie 2010-2011. To jej trzecie podejście do PTPS.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved