Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dlaczego Jerzy Matlak nie podjął się pracy w Impelu Wrocław?

Dlaczego Jerzy Matlak nie podjął się pracy w Impelu Wrocław?

fot. archiwum

Tore Aleksandersen został nowym trenerem Impelu Wrocław, choć najpoważniejszym kandydatem do objęcia tego stanowiska od samego początku pozostawał Jerzy Matlak. Dlaczego były selekcjoner reprezentacji nie przyjął oferty z Wrocławia?

Jerzy Matlak odrzucił ofertę z Wrocławia, bo nie interesuje go praca tylko do końca sezonu. Władze Impelu chciały go bowiem zatrudnić tylko do końca rozgrywek, ale agent Matlaka tę ofertę odrzucił. Szkoleniowiec chciał się związać z 8. drużyną ORLEN Ligi co najmniej do końca przyszłego sezonu.

To nie przypadek, bo podobnie rzecz się miała przed podjęciem pracy Matlaka w Sopocie, gdy władze klubu aż cztery miesiące przekonywały go do przyjazdu nad morze. Ostatecznie trener się zgodził, ale w Atomie pracował tylko kilka miesięcy. Na początku grudnia, mimo że drużyna spisywała się bez zarzutu, wręczono mu wypowiedzenie. Klub tłumaczył decyzję „niedyspozycją trenera”. Szkoleniowiec tłumaczył, że jest chory.

Drugim powodem, dla którego Matlak nie wróci na ławkę trenerską, jest wciąż obowiązujący kontrakt z sopockim klubem. Pracę nad rozwiązaniem umowy podjęli już prawnicy obu stron i wszystko wskazuje na to, że do porozumienia szybko nie dojdzie.Sprawa może skończyć się w sądzie, a klub ma wobec mnie jeszcze określone zaległości finansowe – powiedział portalowi wroclaw.sport.pl Matlak.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved