Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Problemy AZS UEK Kraków przed meczem z Budowlanymi

Problemy AZS UEK Kraków przed meczem z Budowlanymi

fot. archiwum

Spore problemy kadrowe przed ligowym meczem z Budowlanymi Toruń ma zespół AZS UEK Kraków. Przetrzebiony chorobami i kontuzjami krakowski zespół próbował nawet przełożyć spotkanie, ale nie zgodzili się na to rywale i Polski Związek Piłki Siatkowej.

Plaga chorób i kontuzji spadła w nowym roku na AZS UEK Kraków. Na ostatnim treningu trener Jacek Skrok miał do dyspozycji zaledwie pięć zdrowych zawodniczek, w tym trzy środkowe (Katarzyna Połeć, Aleksandra Król i Magdalena Fedorów). Do dyspozycji szkoleniowca były również libero Monika Sroga oraz rozgrywająca Ewa Matyjaszek, która również po rozgrzewce została odesłana do domu. Pozostałe zawodniczki są chore, a jedyna zdrowa skrzydłowa, Agata Skiba, doznała wczoraj urazu kolana.

W tej nie do pozazdroszczenia sytuacji kadrowej krakowski klub zwrócił się do PZPS z prośbą o wyznaczenie nowego terminu spotkania, jednak zgodnie z przepisami zwolnienia lekarskie nie są powodem do przełożenia spotkania. AZS UEK próbował jeszcze argumentować swoją prośbę brakiem wolnej hali, ale również dostał odpowiedź odmowną. Na przełożenie meczu nie chcieli się zgodzić również rywale. – Niestety, nie ma już żadnego wolnego weekendu, w który moglibyśmy zagrać – argumentuje kierownik zespołu Budowlanych Toruń, Jerzy Pater.Z kolei nie chcemy grać w środku tygodnia, bowiem to zupełnie destabilizuje nasz cykl treningowy. Ze strony krakowskiego zespołu padła propozycja rozegrania tego spotkania w niedzielę, po naszym ligowym meczu w Mielcu, ale z naszego doświadczenia wynika, że nie jest to dobre rozwiązanie – powiedział Strefie Siatkówki Pater.

Jest nam bardzo przykro, że sprawa ma taki finał. Możemy się tylko zastanawiać, jaka byłaby postawa Budowlanych, gdyby sytuacja była odwrotna – odpowiada na to rzecznik prasowy krakowskiego klubu, Piotr Majewski.Argumenty przytoczone przez Toruń świadczą tylko o tym, że przyświeca im zasada „po trupach do celu”, co jest bardzo smutne. Teraz musimy się martwić jak zestawić zespół, a jako klub mamy nauczkę na przyszłość.Budowlani również borykają się z problemami – wciąż nie w pełni zdrowia jest Katarzyna Ostrowska, która wprawdzie próbuje już gry jako libero, ale wciąż daleka jest od pełnej dyspozycji. Trener Mariusz Soja nie będzie też mógł w Krakowie skorzystać z Natalii Wardzińskiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved