Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mirosław Zawieracz o problemach AZS, meczu ligowym i selekcjonerze

Mirosław Zawieracz o problemach AZS, meczu ligowym i selekcjonerze

fot. archiwum

- Ostatnio włoska szkoła nie jest w niczym lepsza choćby od rosyjskiej. Poza tym my już przerabialiśmy włoski eksperyment i nie zakończył się on sukcesem - mówi o wyborach nowego selekcjonera reprezentacji Polski trener PTPS Piła, Mirosław Zawieracz.

Jeśli z klubu uciekają zawodniczki, to groźba wycofania go z ligi jest bardzo realna – przyznał na łamach Głosu Wielkopolskiego trener PTPS Piła, Mirosław Zawieracz. W środowisku siatkarskim od kilku dni głośno jest o problemach finansowych klubu z Białegostoku. – AZS od kilku sezonów boryka się z kłopotami. Oczywiście apel do sponsorów o przekazanie 500 tys. zł w ciągu kilku dni to jedno, a drugie to fakt, że piątką siatkarek ligi nie dokończy – dodał Zawieracz.

PTPS Piła takich problemów nie ma, w sobotę w meczu z Budowlanymi Łódź trener Zawieracz powinien dysponować pełnym składem. Pilski szkoleniowiec przestrzega jednak przed zbytnim optymizmem, mając w pamięci porażkę, jakiej PTPS doznał w Łodzi. – Musimy się mieć na na baczności, bo Budowlane miały dobrą końcówkę roku, no i w pierwszym meczu dość łatwo nas ograły. Nie jest jednak tak, że kogoś lub czegoś się boimy. Jak się skupimy na własnej grze, to atuty rywalek nie będą tak ważne – stwierdził Mirosław Zawieracz.

Mirosław Zawieracz odniósł się również do niedawnego zwolnienia z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski, Alojzego Świderka. Jednym z powodów rozstania się selekcjonera z kadrą były ponoć złe stosunki z klubami. – Nie wiem skąd wzięła się taka opinia. Świderek niedawno gościł u nas i nasze relacje były bardzo dobre – stwierdził trener PTPS. Wśród kandydatów na następcę Świderka wymienia się włoskich szkoleniowców, jednym z faworytów jest też były trener Pałacu Bydgoszcz, obecnie trenujący siatkarzy Delecty, Piotr Makowski.Parę lat temu, kiedy Włosi jako jedyni przenosili na europejski grunt brazylijskie nowinki, to takie podejście miałoby rację bytu. Ostatnio jednak włoska szkoła nie jest w niczym lepsza choćby od rosyjskiej. Poza tym my już przerabialiśmy włoski eksperyment i nie zakończył się on sukcesem – zakończył Zawieracz.Wypowiedzi zebrał Radosław Patroniak – Głos Wielkopolski

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved