Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Memoriału Wagnera nie będzie w Częstochowie. „Jest za drogi”

Memoriału Wagnera nie będzie w Częstochowie. „Jest za drogi”

fot. archiwum

Odkąd w Częstochowie oddano do użytku nową halę, zaczęto mówić o organizacji Memoriału Huberta Wagnera. Plany te muszą być jednak odłożone w czasie, bowiem miasta nie stać na zorganizowanie tej imprezy w tym roku.

Impreza jest prestiżowa, ale finansowo nie podołamy – przyznają Gazecie Wyborczej miejscy urzędnicy, którzy już po zakończeniu ubiegłorocznego memoriału zgłosili się z chęcią organizacji tego turnieju. Po charytatywnym meczu reprezentacji oraz turnieju finałowym Pucharu Polski miało to być kolejne siatkarskie wydarzenie w nowej hali pod Jasną Górą. Okazało się jednak, że miasto nie może sprostać wymaganiom organizatorów.

Według informacji Gazety Wyborczej chodzi o kwotę około pół miliona złotych, które w ubiegłym roku zapłaciła Zielona Góra za ściągnięcie do siebie reprezentacji Polski tuż przed wylotem na igrzyska olimpijskie. W tym roku memoriał będzie przetarciem przed rozgrywanymi w Polsce i Danii mistrzostwami Starego Kontynentu i choć nie są znani jeszcze jego uczestnicy, nieoficjalnie mówi się o zaproszeniu reprezentacji Rosji.

Decyzja władz miasta o wycofaniu się ze starania o organizację memoriału w pewnym sensie może ucieszyć częstochowskie kluby. Dlaczego? Otóż zapewne mają one nadzieje na przeznaczenie tych pieniędzy na wsparcie ich bieżącej działalności. Kwota, za którą miał być zorganizowany memoriał, miała pochodzić bowiem ze środków przeznaczonych na promocję miasta poprzez sport. Budżet na ten cel w 2013 roku wynosi 1,3 mln złotych, wiec zabranie z niego aż około 500 tysięcy w znacznym stopniu zmniejszyłoby pomoc m.in. dla borykającego się z kłopotami AZS-u Częstochowa.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved