Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jest kandydat na trenera Sparty Warszawa

Jest kandydat na trenera Sparty Warszawa

fot. archiwum

Siatkarki Sparty Warszawa wciąż pozostają bez trenera. Po rezygnacji z tej funkcji Marka Hertla pojawił się kandydat na jego następcę. Działacze prowadzą rozmowy z Jackiem Pasińskim, trenerem, który wprowadził do ekstraklasy Budowlanych Łódź.

Siatkarkom Sparty Warszawa wyraźnie w tym sezonie nie wiedzie się w rozgrywkach I ligi. Stołeczny klub w jedenastu rozegranych spotkaniach wygrał zaledwie jednego seta i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na domiar złego z powodów osobistych na początku grudnia z prowadzenia zespołu zrezygnował trener Marek Hertel. Zespół w meczu z Chemikiem Police poprowadził dotychczasowy asystent trenera, Maciej Lizińczyk, a warszawski klub rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca.

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, najpoważniejszym kandydatem na stanowisko trenera Sparty jest w tej chwili Jacek Pasiński. Działacze Sparty prowadzą z nim zaawansowane rozmowy i jeśli obie strony dojdą do porozumienia, szkoleniowiec może podjąć się bardzo trudnego zadania uratowania dla klubu I ligi. Chociaż runda zasadnicza wydaje się być dla Sparty już stracona, to jednak regulamin rozgrywek daje warszawiankom jeszcze niemałe szanse. Po zakończeniu rundy zasadniczej trzy ostatnie zespoły rywalizować będą ze sobą o utrzymanie, a ich dorobek punktowy zostanie wyzerowany. Wystarczy więc wygrać cztery ostatnie mecze, by utrzymać się w I lidze.

Jacek Pasiński jako trener dał się poznać w Budowlanych Łódź, gdzie rozpoczął pracę z zespołem w III lidze. Budowlani z roku na rok pięli się wyżej i pod wodzą trenera Pasińskiego awansowali w 2009 roku do ekstraklasy. Wówczas w listopadzie klub pożegnał się ze szkoleniowcem, który niedługo potem objął pierwszoligowy zespół Jedynki Aleksandrów Łódzki. W Aleksandrowie nie zdołał jednak utrzymać I ligi i po spadku rozstał się z zespołem. Propozycja Sparty jest więc dla niego szansą powrotu na ligową trenerską ławkę, chociaż być może nie jedyną.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved