Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani Toruń wydali oświadczenie w sprawie meczu w Krakowie

Budowlani Toruń wydali oświadczenie w sprawie meczu w Krakowie

fot. archiwum

Mecz pomiędzy AZS UEK a Budowlanymi rozegrany będzie dopiero w sobotę, a już teraz budzi spore emocje. Krakowski klub zarzuca rywalom złą wolę, bowiem Budowlani nie chcieli zgodzić się na przełożenie meczu. Goście wydali w tej sprawie oświadczenie.

Krakowski klub boryka się z problemami kadrowymi – większość zawodniczek jest chora lub kontuzjowana. Zgodnie z przepisami PZPS zwolnienia lekarskie nie są podstawą do przełożenia meczu. AZS UEK Kraków twierdzi jednak, że rywalom zabrakło dobrej woli i nie chcieli się zgodzić na przełożenie spotkania. Budowlani Toruń wydali w tej sprawie oświadczenie, które prezentujemy w całości:

Oświadczenie TKS-T Budowlani Toruń w związku z terminem meczu
z Eliteski AZS UEK Kraków.

W związku z pismem Eliteski AZS UEK Kraków z dnia 02.01.2013r. kierownictwo TKS-T Budowlani Toruń skłonne było przychylić się do prośby krakowskiego Klubu o zmianę terminu meczu I ligi piłki siatkowej kobiet.Władze Klubu z Krakowa odrzuciły kompromisową propozycję rozegrania przełożonego meczu w Toruniu w terminie wskazanym przez Eliteski AZS UEK Kraków a dogodnym dla zawodniczek z Krakowa.

Wyłącznymi przesłankami faktycznymi i prawnymi, na których oparto decyzję o niewyrażeniu zgody na przełożenie terminu meczu, były:

a) brak wolnego sobotniego terminu do końca sezonu zasadniczego,

b) odrzucenie złożonej przez nas propozycji rozegrania meczu w Toruniu

c) § 41 ust.3 lit.c Przepisów Sportowo-Organizacyjnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej, stosownie do treści którego zwolnienia lekarskie nie są podstawą do zmiany terminu meczu.

Zważywszy na odrzucenie kompromisu, co pozwala domniemywać, iż rozegranie meczu przed własną publicznością jest dla kierownictwa Eliteski AZS UEK wartością wyższą niż przełożenie meczu co do zasady z uwagi na stan zdrowia zawodniczek, uznaliśmy, że stanowisko naszych znakomitych ligowych przeciwników jest sprzeczne z duchem sportowej rywalizacji, a stan zdrowia zawodniczek z Krakowa nie jest wyłącznym powodem wniosku do PZPS (potwierdzeniem tego jest kolejne pismo AZS UEK Kraków z dnia 03.01.2013r. o przełożenie meczu z uwagi na brak hali).

Znaczenie istotne, ale drugorzędne dla decyzji TKS-T Budowlani miała oczywista konkluzja, że w przypadku bezwarunkowej zgody na przełożenie meczu to wyłącznie TKS-T Budowlani poniósłby sportowe konsekwencje aktualnej sytuacji kadrowej w Krakowie, będąc zmuszonym do rozegrania 3 meczy w tygodniu lub też grania meczy dzień po dniu, oraz poniesienia dodatkowych, nieplanowanych kosztów finansowych.

Nie bez znaczenia dla treści decyzji podjętej przez kierownictwo TKS-T Budowlani miała okoliczność, że wskazany w pkt.3 przepis § 41 ust.3 lit.c Przepisów Sportowo-Organizacyjnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej był ex post podstawą rezygnacji z ubiegania się o możliwość przełożenia meczów naszej drużyny borykającej się od dłuższego czasu z kontuzjami i chorobami zawodniczek (Joanna Sobczak, Justyna Łunkiewicz, Małgorzata Kolanowska, Natalia Wardzińska, Katarzyna Ostrowska, Ewelina Toborek).

Kierownictwo Toruńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego Budowlani życzy szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim zawodniczkom z Krakowa.

Ze sportowym pozdrowieniem.
Kierownictwo Klubu TKS-T Budowlani Toruń

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved