Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Władimir Alekno: Zawsze będę gotów, by pomóc drużynie narodowej

Władimir Alekno: Zawsze będę gotów, by pomóc drużynie narodowej

fot. archiwum

Kilka dni temu Władimir Alekno zrezygnował z pełnienia funkcji trenera „Sbornej". Przyczyną takiej decyzji były problemy zdrowotne. - Dostałem SMS-a od mojego serca, że nie mogę dalej być narażony na taki stres, dlatego muszę zrezygnować - mówił Alekno.

Czy jest szansa, że po jakimś czasie powrócisz do prowadzenia kadry Rosji?

Władimir Alekno: – Nie znam odpowiedzi na to pytanie. W tej chwili mam zbyt dużo stresu w swojej pracy. Przyzwyczaiłem się, że walczę o pierwsze miejsce, a jak widać nie zawsze można zwyciężyć. Doskonałym przykładem jest mecz z Biełgorodem, który przegraliśmy w finale Pucharu Rosji.

Co zadecydowało o zwycięstwie Biełgorodu?– Biełogorie w półfinale i finale pokazało doskonałą siatkówkę. Kiedy oni grali na takim poziomie, ciężko było ich zatrzymać. W tym meczu wykorzystali swój potencjał. Świetnie spisywali się w polu zagrywki, dobrze przyjmowali. Biełgorod w stu procentach zasłużył na zwycięstwo.

– W drużynach, które ja trenuję, nie ma miejsca na „gwiazdorstwo”. Moi zawodnicy zawsze są gotowi do pracy, aby uzyskiwać najlepsze wyniki. Nie mogę ich winić za to, że nie wygraliśmy. Właściwie, podczas czasu, który spędziłem w Zenicie, nigdy nie miałem problemów z motywacją zawodników. Inną rzeczą jest, że przeciwnik był silniejszy. Oczywiście porażka boli, ale szybko musimy przełknąć tę gorzką pigułkę i iść dalej.

Wracając do tematu reprezentacji. Zainwestowałeś wiele zdrowia w drużynę narodową. Czy jest ci wszystko jedno, kto zostanie twoim zastępcą? Masz jakieś typy?

– Oczywiście, że nie jest mi to obojętne. Uważam, że trenerem powinien być Rosjanin. Ja dwa razy wchodziłem do tej rzeki i czuję, że było to dobre. Mamy wystarczająco wykwalifikowaną kadrę trenerską w Rosji. Pawieł Borszcz, kiedy obejmowałem posadę szkoleniowca, przegrał ze mną tylko o jeden lub dwa głosy w walce o miano selekcjonera. Myślę, że bardzo dobrze poradziłby sobie z tą rolą. Andriej Woronkow też byłby odpowiednim kandydatem. Rozmawiałem ostatnio z Giennadijem Szypulinem, który również ma ambicje, by pracować z kadrą. W każdym razie nie można narzekać na brak kandydatów i nie sądzę, że poszukiwanie następcy będzie jakimś wielkim wyzwaniem.

Będziesz wspierał „Sborną” jako doradca?

– Oczywiście. Rozmawiałem już z prezydentem Rosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisławem Szewczenko i powiedziałem mu, że jeśli będę w stanie, to jestem gotów udzielić wszelkiej pomocy. Spędziłem z tymi zawodnikami cztery lata i znam ich bardzo dobrze. Zawsze będę gotowy, aby im pomóc.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved