Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Bosek: To młody chłopak, który dostanie u nas szansę

Ryszard Bosek: To młody chłopak, który dostanie u nas szansę

fot. archiwum

Jak już pisaliśmy, do ekipy AZS-u dołączy młody atakujący, Damian Wdowiak. - To młody chłopak, który dostanie u nas szansę i pomoże drużynie, na ile będzie mógł - mówi o zawodniku dyrektor sportowy klubu, Ryszard Bosek.

Damian Wdowiak to gracz z szerokiej kadry Skry. Występował w Młodej Lidze, ale nie tak dawno dostał też szansę w meczu Ligi Mistrzów z Fenerbahce. O tym, by młody atakujący na stałe przebił się do kadry pierwszego zespołu wicemistrzów Polski, nie było jednak mowy, dlatego Skra zdecydowała się go wypożyczyć. Wdowiak 29 grudnia wziął udział w sparingu akademików z I-ligowym Banimexem Będzin i pokazał, że ma naprawdę duże możliwości. W AZS-ie będzie alternatywą dla Grzegorza Boćka.Tak naprawdę to o wypożyczeniu tego zawodnika zadecydowaliśmy już wcześniej – tłumaczy Bosek.W sparingu potwierdził tylko, że to będzie dobra decyzja i dla niego, i dla nas. Wiadomo, że mamy w kadrze wakaty i na pewno przyda się trenerom – wyjaśnia.

W związku z tym, że w pełni sił nie jest jeszcze Dawid Murek, AZS chciał sięgnąć również po przyjmującego. W tym samym sparingu zagrał młody Bułgar, ale na transfer tego gracza jednak się nie zdecydowano. – Byliśmy trochę zaskoczeni, bo na testy miał przyjechać zawodnik wysoki, tymczasem zamiast 197 cm wzrostu miał 190 – wyjaśnia Bosek. – Być może jest perspektywiczny, ale uznaliśmy, że nie takiego potrzebujemy. Z transferu nic nie wyszło, jednak błędów nie popełnia ten, kto nie robi nic. My szukaliśmy wzmocnień i szukać będziemy nadal. Mamy czas do 8 stycznia i niewykluczone, że ktoś do kadry jeszcze dołączy – dodaje.

Dopóki do pełni formy nie wróci Dawid Murek, młodych przyjmujących na pewno wspomagał będzie Adrian Szlubowski.On jest w stanie grać na tej pozycji, a jak będzie z Dawidem, to się okaże – twierdzi dyrektor Bosek, sygnalizując, że kapitan być może wróci do podstawowego składu wcześniej.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved