Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Guillermo Orduna trenerem żeńskiej reprezentacji Argentyny

Guillermo Orduna trenerem żeńskiej reprezentacji Argentyny

fot. archiwum

Guillermo Orduna został wybrany nowym szkoleniowcem reprezentacji Argentyny w siatkówce kobiet. Były szkoleniowiec kadry młodzieżowej tego kraju oraz asystent Jona Uriarte będzie miał przed sobą cel awansu do turnieju olimpijskiego w 2016 r.

Dla Guillermo Orduny nie jest to pierwsza przygoda z reprezentacją Argentyny. W 1991 poprowadził żeńską kadrę w turnieju Pan American w Hawanie, był trenerem kadry również cztery lata później. Potem był m.in. selekcjonerem młodzieżowych reprezentacji swego kraju i asystentem Jona Uriarte w męskiej kadrze. – Jestem szczęśliwy, że wracam do reprezentacji, to zawsze jest dla mnie prawdziwa przyjemność i zaszczyt – mówi nowy selekcjoner. – Czuję w sobie energię do nowych wyzwań, tym większą, że będę reprezentował swój kraj.

Guillermo Orduna nie ukrywa, że jego głównym zadaniem będzie wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Pierwszymi decyzjami nowego trenera kadry było powołanie na stanowisko asystenta Juana Manuela Serramalery, trenerem od przygotowania fizycznego został Marcelo Magliarella. – W marcu zrobimy przegląd krajowych zawodniczek. Do tego czasu będziemy również śledzić siatkarki grające w Europie i będziemy z nimi w stałym kontakcie – podkreśla Orduna. Głównym celem na ten sezon na reprezentacji Argentyny będzie dobry występ w tegorocznej edycji Grand Prix.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved