Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dariusz Parkitny: Chcemy grać lepiej niż pod koniec roku

Dariusz Parkitny: Chcemy grać lepiej niż pod koniec roku

fot. archiwum

AZS KSZO Ostrowiec Św. wyśmienicie wystartował w rozgrywkach I ligi kobiet. Potem coś jednak się stało z formą zespołu i po czterech kolejnych porażkach ostrowczanki zajmują 6. miejsce w tabeli z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową.

Mieliśmy bardzo dobry początek sezonu, średni środek, a w końcówce było wiadomo, że te mecze mogą rozstrzygać się bądź w jedną, bądź w drugą stronę, zdecydowanie nie wyszły nam spotkania wyjazdowe. Ale rok zakończyliśmy z satysfakcjonująca ilością punktów, miejsce, które zajmujemy w tabeli, daje nam dobrą pozycję wyjściową na początek kolejnego roku. Musimy dobrze zacząć i później powinno być już coraz lepiej – mówi trener szóstego w tabeli I ligi AZS KSZO Ostrowiec Św., Dariusz Parkitny.Chcemy grać lepiej niż pod koniec roku, kiedy złapaliśmy jakiś dołek, zabrakło nam stabilizacji. Zabrakło w tych meczach jakiejś kropki nad „i’, determinacji. Głowy muszą być świeże, lekkie i spokojne i wtedy będzie dobrze – dodaje szkoleniowiec.

Zawodniczki AZS KSZO zgodnie przyznają, że początek sezonu w ich wykonaniu był świetny, potem jednak coś się zepsuło. – Początek był bardzo udany w naszym wykonaniu, byłyśmy bardzo zadowolone. Niestety końcówki roku nie chcemy pamiętać, bo poprzegrywałyśmy ważne dla nas mecze – mówi Agnieszka Starzyk-Bonach. Jesteśmy pełne optymizmu na nowy rok, czeka nas nowy etap rozgrywek i mam nadzieję, że ten nowy rok zaczniemy lepiej niż skończyłyśmy stary. Teraz gramy ze Stężycą, z którą wygrałyśmy po ciężkiej walce na wyjeździe i od tego meczu chcemy już wygrywać każdy mecz – dodaje przyjmująca AZS KSZO.

Zaczęłyśmy sezon bardzo dobrze, wygrywałyśmy pierwsze mecze, potem niestety było trochę gorzej. Zakończyłyśmy rok czterema porażkami z rzędu, co na pewno nas nie podbudowało. Od stycznia wracamy do treningów z nowymi siłami i mam nadzieję – z nowymi możliwościami, więc myślę, że pierwszy mecz z Wieżycą Stężyca wygramy – twierdzi libero z Ostrowca, Małgorzata Soja.Czas najwyższy teraz, by podnieść swoje morale i wygrać jakiś mecz – dodaje Iwona Kosiorowska. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli – pierwsza runda pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych, można wygrać z liderem i przegrać z ostatnim miejscem. Każdy punkt może być na wagę złota – kończy środkowa AZS KSZO.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved