Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Mielcu szukają pieniędzy i… zagranicznych wzmocnień

W Mielcu szukają pieniędzy i… zagranicznych wzmocnień

fot. archiwum

Najbliższe dni mogą być decydujące dla losów Stali. Jeśli działaczom uda się przynajmniej częściowo zniwelować finansowe braki i uzupełnić skład, to Stal będzie mogła zapewne kontynuować grę w I lidze. Działacze szukają wzmocnień za granicą.

Na zajęciach mieleckiego klubu po świętach pojawiły się niemal wszystkie zawodniczki, zabrakło tylko Barbary Kubieniec, która na święta wyjechała za granicę i może liczyć na dłuższy urlop. Nie było także środkowych Jowity Jaroszewicz i Magdaleny Hawryły, ale ich w Mielcu już nikt się nie spodziewał.

Zawodniczki te jeszcze przed świętami wyjechały z Mielca. Uznały, że wskutek zaległości finansowych mogą rozwiązać kontrakty w Mielcu. Chciały grać w klubie Wieżyca 2011 Stężyca, ale na to nie zgodził się Polski Związek Piłki Siatkowej, argumentując, że taka zmiana klubu byłaby już niezgodna z przepisami związku, które mówią, że w trakcie sezonu można zmieniać barwy klubowe definitywnie tylko raz.

Klubowi działacze starają się błyskawicznie uzupełnić lukę w zespole i szukają środkowych zagranicą. Przed weekendem na zajęciach w Mielcu pojawiła się pierwsza zawodniczka gotowa do gry w Stali, środkowa z Litwy. Kolejne – także na środek i rozegranie – mają pojawić się wkrótce. Polski Związek Piłki Siatkowej przedłużył czas na dokonywanie transferów zawodników i zawodniczek zagranicznych z 31 grudnia do 8 stycznia. Tyle czasu ma Stal na uzupełnienie składu.Z zespołem Stali trenuje cały czas też atakująca Bułgarka Polina Stoyneva, która jest gotowa do gry w Mielcu. Czeka jednak na uporządkowanie swoich formalności związanych z grą w poprzednim klubie.

Stal Mielec nadal też ma kłopoty finansowe. Przyznane w listopadzie przez Radę Miejską pieniądze na ratowanie klubu, 120 tysięcy złotych, jeszcze po świętach nie wpłynęły na konto klubu. Urząd Miejski ogłosił formalnie otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania własnego Gminy Miejskiej Mielec w zakresie wspieranie działań na rzecz organizacji przygotowań i uczestnictwa w zawodach sportowych w piłce siatkowej kobiet o zasięgu ogólnopolskim. Klub złożył swoją ofertę, ale formalności się przeciągały. I klubowy budżet dalej ma sporą dziurę.

Najbliższe dni mogą być decydujące dla losów Stali. Jeśli działaczom uda się przynajmniej częściowo zniwelować finansowe braki i uzupełnić skład, to Stal będzie mogła zapewne kontynuować grę w I lidze. Toczące się w Polskim Związku Piłki Siatkowej postępowanie w sprawie licencji dla Stali nie przyniosło żadnych rozstrzygnięć, Związek nie odebrał mieleckiemu klubowi licencji. Jeśli jednak pieniądze dla siatkarek nie znajdą się, to ściągnięcie do Mielca nowych zawodniczek będzie niemożliwe, a i niewykluczone, że kolejne siatkarki z obecnego składu także zdecydują się na wyjazd z Mielca. Trudno im jednak będzie znaleźć nowy klub, bo okres transferowy w Polsce dla krajowych zawodniczek dobiegł końca.

Więcej w serwisie hej.mielec.pl

źródło: hej.mielec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved