Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W III Memoriale M. Doroszuka triumfują Tempo i Resovia

W III Memoriale M. Doroszuka triumfują Tempo i Resovia

fot. archiwum

W przerwie świąteczno-noworocznej odbył się III memoriał Mirosława Doroszuka w hali przy al. Przyjaciół w Olsztynie. W turnieju juniorów wygrali siatkarze Tempa 25 Olsztyn, natomiast wśród kadetów najlepsza okazała się Resovia Rzeszów.

W dniach 28-30 grudnia w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowało po sześć drużyn. Obowiązywał system każdy z każdym do trzech wygranych setów. Turniej to nie tylko możliwość rozegrania meczów z mocnymi rywalami, ale także złożenie hołdu osobie, która wychowała kilka pokoleń siatkarzy.

W turnieju kadetów gospodarze, czyli Tempo 25 Olsztyn, grali z UKS-em Starogard Gdańsk. Wiedzieli, że łatwo nie będzie, ale udało im się zwyciężyć 3:1. Po południu zmierzyli się z MDK Warszawa. – W pierwszym secie zagraliśmy świetnie, wygrywając do 14. W drugiej i trzeciej partii siatkarze z Warszawy postawili trudne warunki. Było ciężko, przegrywaliśmy 1:2, ale się nie poddaliśmy. Czwarty oraz piąty set to już była wyśmienita gra z naszej strony i mogliśmy zapisać drugie zwycięstwo na naszym koncie – zrelacjonował kapitan Tempa 25 Olsztyn – Kamil Michalczyk.

Następnego dnia gospodarzy czekały trudne dwa spotkania z Resovią i Jokerem Piła. – Resovia to trudny rywal, grają bardzo szybką piłkę na skrzydła i ciężko ich zatrzymać. Ta sztuka udała nam się tylko w trzecim secie. Dlatego na kolejny mecz wyszliśmy mocno zmotywowani, ponieważ jak najszybciej chcieliśmy zapomnieć o porażce. Pierwsza i druga partia to była wyśmienita gra z naszej strony, rywal nie wiedział co się dzieje. W trzecim secie Joker postawił wszystko na jedną kartę, zagrali lepiej, ale to my kontrolowaliśmy przebieg gry do samego końca – dodał Michalczyk.W niedzielę odbyły się derby, kadeci Tempa zmierzyli się z AZS-em Olsztyn. – Czekaliśmy na ten mecz bardzo długo. Wyszliśmy bardzo mocno zmotywowani, chcąc zniszczyć przeciwnika, ale tylko na boisku. W pierwszym i drugim secie AZS nie istniał, wygraliśmy bardzo wysoko. Nie odpuściliśmy w trzeciej partii i wygraliśmy spokojnie do 16. Naprawdę cieszyliśmy się z tego zwycięstwa – powiedział kapitan Tempa 25 Olsztyn. – To był dla nas bardzo ważny turniej pod różnymi względami – byliśmy organizatorami i przyjechały drużyny z całej Polski. Zajęliśmy drugie miejsce i dobrze się zaprezentowaliśmy. Na tym turnieju naszymi mocnymi stronami były przyjęcie i gra środkiem – zakończył MVP turnieju kadetów, Kamil Michalczyk.

Turniej kadetów:

Klasyfikacja końcowa:
1. Resovia Reszów
2. Tempo 25 Olsztyn
3. AZS UWM Olsztyn
4. UKS Starogard Gdańsk
5. SMS Joker Piła
6. MDK Warszawa

Nagrody indywidualne:
MVP: Kamil Michalczyk (UKS Tempo 25 Olsztyn)
Najlepszy zagrywający: Maciej Petelczyc (UKS Tempo 25 Olsztyn)
Najlepszy blokujący: Jakub Kochanowski (AZS UWM Olsztyn)
Najlepszy atakujący: Jakub Ziobrowski (Resovia Reszów)
Najlepszy przyjmujący: Rafał Mucha (UKS Tempo 25 Olsztyn)
Najlepszy rozgrywający: Łukasz Kozub (Resovia Rzeszów)

Turniej juniorów:

Klasyfikacja końcowa:
1. Tempo 25 Olsztyn
2. MDK Warszawa
3. SMS Joker Piła
4. Trefl Gdańsk
5. AZS Toruń
6. SMS Łódź

Nagrody indywidualne:
MVP: Michał Tomczak (UKS Tempo 25 Olsztyn)
Najlepszy zagrywający: Szymon Ściślak (MKS MDK Warszawa)
Najlepszy blokujący: Konrad Gawrewicz (UKS Tempo 25 Olsztyn)
Najlepszy atakujący: Patryk Szwaradzki (UKS Tempo 25 Olsztyn)
Najlepszy przyjmujący: Marcin Radziewicz (SMS Joker Piła)
Najlepszy rozgrywający: Konrad Buczek (MKS MDK Warszawa)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved