Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Słowacy gotowi do walki o awans do ME kadetów

Słowacy gotowi do walki o awans do ME kadetów

fot. archiwum

Już w czwartek w słowackiej Nitrze rozpocznie się jeden z pięciu turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Europy kadetów, które odbędą się w kwietniu w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie. Awans uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Gospodarze turnieju zmierzą się z rówieśnikami z Polski, Anglii, Bułgarii, Portugalii i Izraela. – Zdajemy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny turniej, ale postaramy się wykorzystać fakt, że gramy u siebie i awansować do ME – zapowiedział Miroslav Palgut, szkoleniowiec reprezentacji Słowacji. Trener naszych południowych sąsiadów uważa, że najmocniejszymi rywalami będą właśnie Polacy i Bułgarzy. – Graliśmy z reprezentacją Polski w przeszłości i wiemy, że tworzą bardzo silną drużynę. Widziałem kilka filmów z udziałem Bułgarów i uważam, że również są jednym z faworytów w walce o dwa miejsca na mistrzostwach Europy. Nie powinniśmy lekceważyć Portugalii, ponieważ tam siatkówka ma swoje tradycje, kilka lat temu seniorska reprezentacja brała udział w rozgrywkach Ligi Światowej. Nie możemy zbagatelizować Izraela i Anglii, ponieważ to najsłabsze drużyny w naszej grupie i po prostu musimy z nimi wygrać – tak opisał rywali Miroslav Palgut, który w przeszłości był drugim trenerem seniorskiej reprezentacji Słowacji.

Słowaccy kadeci w ramach przygotowań rozegrali dwa mecze z Węgrami, a także uczestniczyli w mistrzostwach MEVZY w Mariborze. Na turnieju pokonali Czechów, Chorwatów, Izraelczyków i Węgrów. W walce o złoto ulegli Słowenii. – Jesteśmy zadowoleni z przygotowań. Mogłem sprawdzić wielu zawodników, wypróbować różne zagrania i wybrałem najlepszą dwunastkę na turniej w Nitrze. Ufam moim zawodników i uważam, że stać ich na awans – zakończył Palgut.

Reprezentacja Słowacji nie uczestniczyła w trzech ostatnich edycjach mistrzostw Europy kadetów, więc ma ogromną motywację, by zagrać w tegorocznym finale. Ponadto kilku zawodników w przyszłym roku zagra w mistrzostwach Europy juniorów, które odbędą się właśnie w Słowacji i Czechach.źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved