Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Gąsior: Motorem napędowym jest cały zespół

Rafał Gąsior: Motorem napędowym jest cały zespół

fot. Bogusław Krośkiewicz

Zespół Pałacu Bydgoszcz zakończył rok na siódmej pozycji w tabeli ORLEN Ligi. Od przyszłego weekendu siatkarki wracają na ligowe parkiety, choć i w świąteczno-noworocznej przerwie nie próżnowały. O planach zespołu opowiada trener bydgoszczanek.

Za kilka godzin Pałac czeka mecz sparingowy z Murowaną Gośliną. Takie pojedynki mają inny charakter niż spotkania o stawkę. Jaki cel wyznaczył pan swoim zawodniczkom na ten mecz? (rozmowa przed meczem sparingowym)

Rafał Gąsior: – Bardzo dobrze, że gramy w tej przerwie, ponieważ taki mecz kontrolny też jest potrzebny zespołowi. Zawsze to jest mecz, a nie trening. Przede wszystkim chciałbym, żeby te dziewczyny, które miały najmniej okazji do grania, pograły w tym sparingu.

W najbliższych kolejkach ligowych pana zespół zmierzy się z drużynami z podobnych rejonów tabeli, z miejsc 5-10. Czy pozycja przeciwnika w rozgrywkach wpływa na nastawienie przedmeczowe, mobilizację?– Nie będziemy kierowali się tym, kto ile ma punktów i jakie ma miejsce w tabeli. Po prostu jest kolejny przeciwnik, z którym trzeba walczyć. Każdy bije się o tę ósemkę i tutaj już taryfy ulgowej nie będzie.

5 stycznia Pałac podejmie Legionovię Legionowo. W sytuacji, gdy w dolnej części tabeli różnice pomiędzy zespołami są minimalne, punkty w tym starciu będą wam szczególnie potrzebne.

– Tak. Jak cofniemy się troszeczkę, to była taka sytuacja, że nawet sety decydowały o pozycjach, nie tylko punkty. I tak również będzie w rundzie rewanżowej. Każde sety i każde punkty będą cenne.

Pałac bardzo dobrze rozpoczął drugą rundę, w trzech spotkaniach zdobył pięć punktów. Nastąpiła jakaś znacząca zmiana w treningach czy raczej solidna praca od początku sezonu właśnie teraz przynosi efekty?

– Od początku sezonu staramy się pracować solidnie i dobrze podchodzić do naszej pracy, do treningu. Szanujemy się nawzajem w pracy i to owocuje. Myślę, że te ostatnie mecze dobrze zagraliśmy, dobrze w nie wchodziliśmy i to poskutkowało tym, że zdobyliśmy punkty. Co będzie niedługo – zobaczymy, przyszłość pokaże.

12 kolejek ORLEN Ligi mamy za sobą. Patrząc na indywidualne osiągnięcia siatkarek, bardzo dobre wrażenie robią wyniki Rachael Adams i Zuzanny Czyżnielewskiej, które są odpowiednio na drugim i czwartym miejscu wśród najlepiej punktujących całej ligi. Czy można nazwać obie zawodniczki motorami napędowymi drużyny?

– Również bardzo cieszymy się z tego rankingu, dziewczyny na pewno też, ale motorem napędowym jest cały zespół i na niego jako całość chcemy zwrócić uwagę.

Jak będzie pan wspominał kończący się rok?

– Staram się z każdego roku, każdego miesiąca, tygodnia, dnia, wspominać te najlepsze rzeczy, jeśli chodzi o całokształt. A te inne, gdzie jest trudno w życiu, też pamiętać i wyciągać z nich wnioski.

Jaki był dla pana najszczęśliwszy sportowy moment w 2012 roku?

– Trudno powiedzieć. To jest pytanie bardzo krótkie, szczegółowe. Ten rok był długi, bo to też jest część tamtego sezonu. Na pewno jeśli chodzi o aspekty sportowe, wspominam mecze grane na dobrym poziomie w tamtym sezonie i w tym również. I to chciałbym pamiętać. Jeśli chodzi o sprawy osobiste, to bardzo ważna jest dla mnie przede wszystkim rodzina.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved