Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorki Zawiszy Sulechów najlepsze w Luboniu

Juniorki Zawiszy Sulechów najlepsze w Luboniu

Siatkarki Zawiszy Sulechów wygrały rozegrany w Luboniu k. Poznania VI Sylwestrowy Turniej Juniorek o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. MVP zawodów wybrano sulechowiankę - Wiktorię Rybińską.

W turnieju uczestniczyło osiem zespołów, w tym cztery spoza Wielkopolski. W pierwszej fazie imprezy drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W pierwszej bezkonkurencyjne były siatkarki Legionovii Legionowo, które bez straty seta pokonały Barycz Janków Przygodzki, UKS ZSMS FKS Poznań i USA BV Lubsko. W grupie drugiej po dwa zwycięstwa na swoim koncie zanotowały zespoły Zawiszy Sulechów i Sokoła Mogilno.

W drugiej rundzie turnieju zespoły walczyły systemem „każdy z każdym”, z podziałem na walczących o miejsca 1-4 i 5-8. Dopiero po tym etapie rywalizacji rozegrano półfinały oraz spotkania o poszczególne miejsca. W pojedynku finałowym siatkarki Zawiszy Sulechów pokonały Legionovię Legionowo 2:0 (25:21, 25:17) i zdobyły główne trofeum turnieju.