Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dramatyczna sytuacja w Białymstoku, AZS wycofa się z rozgrywek?

Dramatyczna sytuacja w Białymstoku, AZS wycofa się z rozgrywek?

fot. archiwum

Władze AZS Białystok w specjalnym piśmie proszą o wsparcie. Jeśli go nie otrzymają, wycofają drużynę siatkarek z ORLEN Ligi oraz z Pucharu Challenge. Może to już nastąpić w tym tygodniu. Pod znakiem zapytania stanął sobotni mecz z Impelem Wrocław.

O kłopotach białostockiego klubu wiadomo od dłuższego czasu. Zapoczątkowały je Sinead Jack i Channon Thompson, które dwa tygodnie temu opuściły Białystok, powołując się na zaległości finansowe klubu wobec nich. Do tego grona dołączyła niedługo później Ewa Cabajewska, a kontuzjowane są Anna Łozowska i Edyta Rzenno. Na domiar złego ostatnio z urazami zmagały się także Krystle Esdelle i Marta Kutikow.

Ostatecznie do dyspozycji szkoleniowca w ostatnim spotkaniu ligowym było osiem zawodniczek, jednak wśród nich zabrakło choćby jednej nominalnej środkowej. Na tej pozycji z konieczności grały przyjmujące – Chmiel z Rheezą Grant. Niby więcej teraz gram, ale co z tego, skoro nie na swoje pozycji? Na środku występowałam ostatnio chyba kiedy miałam 14 lat – mówiła Sylwia Chmiel.

Wydawało się, że AZS może uratować podpisanie umowy sponsorskiej z firmą Metal-Fach. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja białostockiego klubu jest o wiele poważniejsza. Trener Czesław Tobolski przed świętami nie umiał powiedzieć, czy i kiedy sytuacja kadrowa jego zespołu poprawi się. – To pytanie do Pana Boga albo do zarządu. Ja wiem tyle co wy – mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec mocno zgaszonym głosem.Dziś Gazeta Współczesna podała informację o tragicznej sytuacji klubu. AZS za pośrednictwem mediów zwraca się do sponsorów, którzy mogliby wspomóc zespół. Proponują przedpłatę z tytułu reklamy w roku 2013. Klubowi brakuje 500 tysięcy złotych: na spłatę zadłużenia wobec ZUS i Urzędu Skarbowego oraz na funkcjonowanie drużyny. Ta kwota odblokować by też miała 150 tysięcy złotych z Urzędu Miasta Białystok – wypłatę tych pieniędzy ratusz wstrzymał. Jeśli AZS nie znajdzie pomocy do 4 stycznia, wycofa zespół z ekstraklasy. Czyli nie zagra już w niej żadnego meczu.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved