Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Przegrana zespołu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty

Chiny: Przegrana zespołu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty

W szóstym meczu drugiego etapu rozgrywek ligi chińskiej Evergrande zmierzyło się z zespołem zajmującym czwartą lokatę w ligowej klasyfikacji, New Century Zhejiang. Po czterosetowym spotkaniu zespół z Kantonu musiał uznać wyższość rywalek.

Mecz rozgrywany na boisku w Zhejiang rozpoczął się po myśli gospodyń, które wygrały premierową partię do 16. W secie drugim inicjatywę przejęła drużyna z Kantonu, jednak tylko do stanu 11:6. Pięciopunktowa przewaga szybko została zniwelowana przez przeciwniczki i o końcowym wyniku tej partii decydowała gra na przewagi, którą ostatecznie wygrała ekipa New Century Zhejiang. Gospodynie były zdecydowane zakończyć to spotkanie w trzech setach i po skutecznych atakach Li Jing, która w całym spotkaniu zdobyła 33 punkty, wyszły na prowadzenie. Jednak siatkarki Evergrande nie zamierzały poddać się tak szybko. Zaczęły odrabiać straty i przedłużyły rywalizację o kolejną partię. Jednak czwarty set okazał się ostatnim. Po wyrównanej końcówce to gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i mogły cieszyć się z trzech punktów zdobytych w tym meczu.

Katarzyna Skowrońska-Dolata zapisała na swoim koncie 17 „oczek” (16 atak – 46% skuteczności, 1 blok), co dało jej trzecie miejsce na liście najlepiej punktujących zawodniczek zespołu Evergrande. Wyprzedziły ją Zhou Yuan z wynikiem 28 „oczek” oraz Carolina Costagrande, która punktowała 22 razy.

New Century Zhejiang – Evergrande Kanton 3:1
(25:16, 29:27, 21:25, 27:25)

Evergrande zajmuje aktualnie drugą pozycję w ligowej tabeli, tracąc do lidera pięć „oczek”, a wyprzedzając trzecią w klasyfikacji drużynę z Pekinu o trzy punkty. Do meczów play-off pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania, a w najbliższą sobotę podopieczne Lang Ping zmierzą się z zespołem zajmującym obecnie pierwsze miejsce, Bohai Bank Tianjin.