Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trenerska karuzela rozkręca się

Trenerska karuzela rozkręca się

fot. archiwum

Po decyzji o nieprzedłużaniu umowy z trenerem Alojzym Świderkiem, niemal codziennie pojawiają się kolejne nazwiska chętnych do objęcia żeńskiej kadry. Ostatnio do grona zainteresowanych objęciem posady dołączył Władimir Kuzjutkin.

Praca z polską reprezentacją dla wielu trenerów wydaje się być niezwykle kusząca. W gronie chętnych do objęcia jej znajdują się tak znani trenerzy jak Alessandro Chiappini, Giovanni Caprara, Massimo Barbolini i Mauro Motta. Mirosław Przedpełski bardzo chętnie na tym stanowisku widziałby trenera z Polski. Najpoważniejsza wydaje się kandydatura Piotra Makowskiego, który chociaż zainteresowany posadą, najprawdopodobniej nie podejmie się prowadzenia kadry. Na przeszkodzie stoi aktualny kontrakt trenera z bardzo dobrze spisującą się w tym sezonie Delectą Bydgoszcz. Łącznie do związku wpłynęły zgłoszenia od dziesięciu szkoleniowców.

Do tej pory chęć poprowadzenia kadry zgłaszali głównie trenerzy z Włoch. Teraz do tego grona należy dodać Władimira Kuzjutkina, byłego szkoleniowca reprezentacji Rosji. Chociaż ma on na swoim koncie złoty medal mistrzostw świata zdobyty ze Sborną, Andrzej Niemczyk nie uważa go za odpowiednią osobę do poprowadzenia biało-czerwonych. – To nie ta półka. Kuzjutkin to taki drugi Świderek. Porządny chłop, mający dobry warsztat, ale brakuje mu ikry. Jeśli mamy zafundować sobie zagranicznego trenera, to musi być naprawdę wybitny fachowiec. I trzeba nakazać mu nauczenie się języka polskiego – przyznał Andrzej Niemczyk, który jednocześnie uważa, że dobra komunikacja z zawodniczkami to podstawa udanej pracy. Były trener reprezentacji popiera kandydaturę Makowskiego i proponuje rozważenie powierzenia kadry Markowi Kardosowi, który prowadzi obecnie AZS Częstochowa.

Nazwisko nowego trenera kadry powinniśmy poznać w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Zostanie on wybrany po konsultacjach z Wydziałem Szkolenia i rozmowach z kandydatami. – Chciałbym, by sporo do powiedzenia miały też kluby – przyznał Mirosław Przedpełski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved