Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Rafał Szymura: Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony

fot. archiwum

Już na początku stycznia polskich kadetów czekają kwalifikacje do mistrzostw Europy. - Każdy z nas wie, o co gramy - powiedział tuż przed wyjazdem do słowackiej Nitry reprezentacyjny przyjmujący, Rafał Szymura.

Jak podsumujesz przygotowania do kwalifikacyjnego turnieju do mistrzostw Europy, który odbędzie się na Słowacji? Wszystko przebiega zgodnie z planem? Szyków trenerowi nie pokrzyżowały kontuzje?

Rafał Szymura: Okres przygotowawczy przebiega zgodnie z planem. Od 27 grudnia jesteśmy w Spale na kilkudniowym zgrupowaniu. Ten czas jest przeznaczony na jak najlepsze zgranie drużyny. Co prawda kilku chłopaków jest lekko przeziębionych, ale to nic poważnego, Natomiast ja zmagam się z kontuzją barku, ale myślę, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i będę gotowy do gry.

A okres świąteczno-sylwestrowy utrudnia wam przygotowania czy nie ma na nie większego wpływu?– Nie ma on za bardzo wpływu na nasze przygotowania, wszyscy jesteśmy skupieni, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać rywalizację w grupie. Nie możemy sobie pozwolić na zabawę tak jak inni nasi rówieśnicy.

Za wami cykl sparingów z austriackimi rówieśnikami. Wszystkie mecze wygraliście, ale chyba rywal nie zaprezentował się ze zbyt dobrej strony?

– Owszem wygraliśmy wszystkie mecze, ale nie stały one na wysokim poziomie. Od początku narzuciliśmy swój styl gry Austriakom i pokonaliśmy ich dosyć łatwo.

Nie brakuje wam trochę sparingów z najmocniejszymi przeciwnikami? Tak naprawdę z czołówki sparowaliście ostatnio jedynie z Rosjanami…

– Na pewno brakuje nam sparingów z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Chcielibyśmy sprawdzić na jakim poziomie jesteśmy przed samymi eliminacjami. Ale to nie od nas zależy, nie my ustalamy i wybieramy rywali, z którymi gramy.

Jaka atmosfera panuje w drużynie przed wyjazdem do Nitry?

– Atmosfera jest pozytywna. Stanowimy zgraną drużynę. Na treningu jest walka o miejsce w wyjściowej szóstce, a poza halą nie mamy żadnych problemów z dogadywaniem się.

Wydaje się, że najgroźniejszym waszym przeciwnikiem będą Bułgarzy.
Analizowaliście już ich grę? Wiecie jakie są ich mocne, a jakie słabe strony?

– Bułgarzy od wielu lat spisują się dobrze na arenie międzynarodowej. Na pewno nie będzie to dla nas wygodny przeciwnik. Niestety, nie mogę powiedzieć o nich nic więcej, gdyż nie miałem okazji zobaczyć jak wygląda ich gra.

Zdecydowanym faworytem będziecie w pojedynkach z Izraelem, Anglią i Portugalią. Czasami niżej notowani rywale są trudni do pokonania, bo można dostosować się do ich słabszego poziomu gry, więc chyba nie możecie ich zlekceważyć i podejść do spotkań z nimi nie w pełni skoncentrowani?

– Pojedynki ze słabszymi drużynami zawsze są trudne, bo ciężko jest się podczas nich skoncentrować. Lecz każdy z nas wie, o co gramy. Dlatego myślę, że nie będzie problemu z naszą koncentracją i wyjdziemy z tych pojedynków zwycięsko. A do Polski wrócimy z upragnionym awansem do mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved