Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michał Masny: Nie wiedzieliśmy, w jakim ustawieniu wyjdziemy

Michał Masny: Nie wiedzieliśmy, w jakim ustawieniu wyjdziemy

fot. Cezary Makarewicz

Passa zwycięstw na wszystkich frontach Delecty Bydgoszcz zakończona. Zespół Piotra Makowskiego zdziesiątkowany kontuzjami i chorobami z Łuczniczki wracał niczym Napoleon spod Moskwy. - Zrobiliśmy to, co dało się zrobić - skomentował Michał Masny.

W przypadku Delecty Bydgoszcz zwrot „siatkarski maraton” został odmieniony przez wszystkie przypadki istniejące w języku polskim. Czy siedem dni wystarczyło, aby zregenerować się przed dzisiejszym spotkaniem?

Michał Masny:Myślę, że wystarczyło, jednak problemem było to, że ostatnio nie mieliśmy właściwie czasu na trening. Mieliśmy także kłopoty kadrowe, do końca nie wiedzieliśmy, w jakim ustawieniu wyjdziemy, część zawodników trochę się rozchorowała (Michała Dębca zastąpił Tomasz Bonisławski, natomiast Stephane Antiga, mimo choroby, grał całe spotkanie – przyp. red.), więc przygotowywaliśmy się do spotkania w niepełnym składzie, ale nie jest to dla nas żadne usprawiedliwienie tej porażki. Przegraliśmy, bo zagraliśmy bardzo słabo w kontrataku, nie kończyliśmy ważnych piłek, jeśli gra się na około 20% skuteczności na kontrze, to nie można wygrać meczu.

Czy jesteście w stanie przygotować się na rewanż w obliczu kłopotów zdrowotnych?– Musimy, nie mamy przecież innego wyjścia.

Czy ciężko było wrócić na parkiet po przerwie związanej ze świętami?

Zawsze po przerwie jest trochę trudniej zacząć treningi, ale zrobiliśmy to, co dało się zrobić w tej kwestii. Niestety, dzisiaj nie wystarczyło to do pokonania Politechniki…

W tym sezonie zwycięzca Pucharu Polski nie będzie miał zapewnionego miejsca w Lidze Mistrzów, jednak dzisiejsze spotkanie chyba pokazało, że w żaden sposób nie zagrozi to randze tego turnieju, prawda?

– Nie można wyjść na boisko myśląc, że nie chce nam się grać i nie będziemy wygrywali spotkań. Tak odbieramy tę całą sytuację.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved