Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kacper Popik: W Jaworznie mam szansę ogrywać się

Kacper Popik: W Jaworznie mam szansę ogrywać się

fot. archiwum

Kacper Popik to 20-letni rozgrywający, który w tym roku grał już w BBTS Bielsko-Biała, a obecnie broni barw Energetyka Jaworzno. Prywatnie jest synem Wiesława Popika, dawnego siatkarza, a obecnie trenera BKS-u Bielsko-Biała.

Mija 2012 rok. Jak byś podsumował swoje tegoroczne dokonania?

Kacper Popik:Siódme miejsce z BBTS-em dla wielu z nas nie było szczytem marzeń. Przychodząc do Bielska-Białej wiedziałem, że moim zadaniem będzie podpatrywanie kolegów, nauka i ciężka praca. W Jaworznie mam szansę ogrywać się na pierwszoligowych parkietach i cały czas uczyć.

Jak teraz oceniasz swoje przejście z BBTS-u do Energetyka? Czy nie była to mała degradacja?Na pewno nie była to degradacja, ponieważ przyszedłem do klubu, który dawał większą możliwość gry. Mieliśmy mieć bardzo dobry skład, walczący o czołowe lokaty, jednak poprzez problemy finansowe wielu zawodników odeszło.

Porównaj swoją pozycję w obu zespołach.

Porównując moją pozycję w obu zespołach, to w Bielsku-Białej moim głównym zadaniem była nauka i podpatrywanie starszych kolegów. Obecnie w Energetyku staram się te umiejętności wykorzystywać najlepiej jak potrafię.

Czy fakt, że jesteś synem trenera i dawnego siatkarza ma jakiś wpływ na twoją karierę?

Tak, dzięki temu, że sport był od zawsze obecny w naszym domu, gram teraz w siatkówkę. Obecnie każdy z nas jest bardzo zapracowany, ale codziennie rozmawiamy o siatkówce i zawsze mogę liczyć na profesjonalną poradę od mojego taty.

Jak oceniasz sytuację twojego obecnego klubu w lidze? O co gracie jeszcze w tym sezonie? Jak widzisz wasze szanse?

Tak jak już mówiłem, problemy finansowe spowodowały, że wielu czołowych zawodników odeszło z klubu. Gramy o utrzymanie się w lidze i to jest nasz cel. Z mojej strony mogę zapewnić, że każdy z nas będzie gryzł parkiet, aby do tego doprowadzić.

Jak widzisz swoją dalszą karierę? Czy masz wymarzony klub lub ligę, w której chciałbyś zagrać?

Zawsze marzy się o grze w najlepszym zespole i w najwyższej lidze. Jednak trzeba stawiać sobie realne cele, patrzeć na to, że mam dopiero 20 lat i chciałbym w przyszłym sezonie grać w zespole, w którym będę miał okazję pokazywać się na boisku i ciężko pracować, aby w przyszłości być dobrym zawodnikiem.

Rozmawiał: Krzysztof Wilk, więcej w przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved