Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gospodynie najlepsze w II Turnieju Noworocznym

fot. archiwum

Siatkarki Elitesek AZS-u UEK Kraków zwyciężyły w bardzo silnie obsadzonym II Turnieju Noworocznym o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wszystkie spotkania zakończyły się wynikiem 3:1.

Niemal dwutygodniowa przerwa świąteczno-noworoczna to już tradycyjnie okres turniejów towarzyskich. Już po raz drugi w Krakowie zorganizowany został turniej noworoczny. Początkowo miały w nim wziąć udział cztery czołowe ekipy I ligi – gospodynie – AZS UEK Kraków, Wisła Kraków, Silesia Volley oraz Jedynka Aleksandrów Łódzki. Tuż przed turniejem wycofały się liderki rozgrywek, które zastąpić miały akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Podopieczne Dariusza Parkitnego w tym czasie miały rozegrać mecze kontrolne ze Stalą Mielec, jednak spadkowicz z ekstraklasy w ostatniej chwili odwołał spotkania z powodu problemów kadrowych. W zamian ostrowczanki miały sprawdzić swoją formę w krakowskim turnieju, jednak dzień przed jego startem także one zrezygnowały z udziału. Tym samym turniej noworoczny został rozegrany w 3-zespołowym gronie.

Pierwszego dnia turnieju odbył się mecz derbowy. Tak jak w spotkaniu ligowym, lepsze okazały się akademiczki, wygrywając 3:1. Drugi dzień zmagań rozpoczęło spotkanie gospodyń z Silesią Volley. Podopieczne trenera Sebastiana Michalaka plasują się na trzeciej pozycji i od kilku sezonów są bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla ekonomistek. Chociaż gospodynie turnieju wygrały w czterech setach, to dwie ostatni partie były bardzo wyrównane. Ostatni mecz turnieju był jednocześnie meczem o drugie miejsce. Także i to spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a górą były siatkarki Wisły.

Wyniki:Sobota
Eliteski AZS UEK Kraków – AGH Galeco Wisła Kraków 3:1
(25:18, 18:25, 25:21, 25:16)

Niedziela
Eliteski AZS UEK Kraków – Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:1
(25:16, 25:16, 23:25, 29:27)

AGH Galeco Wisła Kraków – Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:1
(25:23; 22:25; 25:21; 25:22)

Klasyfikacja końcowa
1. Eliteski AZS UEK Kraków
2. AGH Galeco Wisła Kraków
3. Silesia Volley Mysłowice/Chorzów

Nagrody indywidualne
MVP – Aleksandra Król (Eliteski AZS UEK)
Najlepsza rozgrywająca – Adrianna Szady (Wisła Kraków)
Najlepsza libero – Joanna Nickowska (Silesia Volley)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved