Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wiesław Czaja: Nie możemy lekceważyć żadnego przeciwnika

Wiesław Czaja: Nie możemy lekceważyć żadnego przeciwnika

fot. archiwum

- Gramy dobrą siatkówkę. Będzie ją trzeba pokazać podczas najbliższego turnieju i wyjść z niego zwycięsko, czyli zakwalifikować się do mistrzostw Europy - mówi przed kwalifikacjami do ME trener reprezentacji Polski kadetów, Wiesław Czaja.

Reprezentacja Polski kadetów przygotowuje się do kwalifikacji do mistrzostw Europy. Za podopiecznymi Wiesława Czai szereg wyjazdowych meczów towarzyskich z rówieśnikami z Austrii. Jednak sztab szkoleniowy nie jest do końca zadowolony z poziomu gry, który zaprezentowali gospodarze. – Rywale okazali się słabszymi przeciwnikami, a trzy mecze, które z nimi rozegraliśmy, nie do końca spełniły nasze oczekiwania i nie pomogły nam zrealizować tego, co sobie przed nimi założyliśmy – powiedział Wiesław Czaja.

W trakcie przygotowań kadeci nie brali udziału w zbyt wielu grach kontrolnych z rówieśnikami z innych krajów. Jedynym wartościowym turniejem, w którym biało-czerwoni pokazali się z dobrej strony, był turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie wygrali z Rosją, Czechami i drugim zespołem ze Spały. – Ten sprawdzian wypadł bardzo pozytywnie, ale od tamtego czasu nie mieliśmy możliwości sprawdzenia formy z wymagającym przeciwnikiem – stwierdził trener reprezentacji Polski kadetów. – Mieliśmy jeszcze w planie rozegranie meczów z jedną z mocniejszych drużyn, ale nie doszły one do skutku. Dlatego też nasze przygotowania polegały na trenowaniu w Spale i graniu między sobą. Ale uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani na wyjazd do Nitry – dodał.

W słowackiej Nitrze Polacy o awans do mistrzostw Europy zagrają z Portugalią, Izraelem, Wielką Brytanią, Bułgarią oraz Słowacją. – Nie możemy lekceważyć żadnego przeciwnika, bo już na początku gramy z Portugalią, która jest dla nas wielką niewiadomą. Wydaje się, że Izrael i Wielka Brytania to zdecydowanie słabsze drużyny. Natomiast na pewno mocni będą Bułgarzy oraz Słowacy jako gospodarze – zaznaczył Czaja.Pewnym utrudnieniem dla polskich siatkarzy może być fakt, że sztab szkoleniowy nie posiada zbyt wielu materiałów na temat większości przeciwników, z którymi zmierzą się biało-czerwoni. – Niestety, nie mamy zbyt wielu danych na temat rywali. Przyjdzie nam ich analizować na miejscu – podkreślił szkoleniowiec polskich kadetów. – Z Bułgarami gramy dopiero trzeci mecz, więc będziemy mieli okazję zobaczenia tego przeciwnika w dwóch pierwszych spotkaniach. Natomiast ze Słowakami zmierzymy się na końcu, ale graliśmy już z nimi kilkukrotnie. Wygraliśmy wszystkie pojedynki, nie oznacza to jednak, że będą oni łatwym rywalem. Nie jest to drużyna, której powinniśmy się bać, ale musimy na nią uważać – dodał.

Wszystko wskazuje na to, że biało-czerwoni będą jednym z faworytów słowackich kwalifikacji. – Dobrze jest czasami być faworytem – powiedział Czaja. – Nie przegraliśmy jeszcze żadnego ważnego międzynarodowego meczu na poziomie kadetów, a to dodaje młodym zawodnikom pewności siebie – skomentował trener, który jednocześnie podkreślił, że dużym atutem prowadzonej przez niego drużyny jest zespołowość. – Jesteśmy bardzo wyrównaną drużyną. Nasza gra opiera się na zespołowości. Nie mamy zdecydowanego lidera. Jesteśmy dobrą, dwunastoosobową grupą. Stanowi to dużą przewagę nad innymi drużynami, bo u Rosjan, Czechów czy Słowaków jest siedmiu, ośmiu wartościowych zawodników, a reszta siatkarzy stanowi jedynie dopełnienie składu – dodał.

W mistrzostwach Europy kadetów Polacy od lat spisują się bardzo dobrze, więc nie ma się co dziwić, że celem podopiecznych trenera Czai jest wywalczenie przepustek do czempionatu Starego Kontynentu. – Gramy dobrą siatkówkę. Będzie ją trzeba pokazać podczas najbliższego turnieju i wyjść z niego zwycięsko, czyli zakwalifikować się do mistrzostw Europy – zakończył Wiesław Czaja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved