Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Adamajtis: Włożyliśmy dużo serca w ten mecz

Paweł Adamajtis: Włożyliśmy dużo serca w ten mecz

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski AZS Politechnika Warszawska pokonał Delectę Bydgoszcz 3:1, rewanżując się tym samym za porażkę sprzed dwóch tygodni. - Włożyliśmy dużo serca w ten mecz - mówi Paweł Adamajtis, atakujący AZS-u.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski AZS Politechnika Warszawska wygrał w Bydgoszczy 3:1. Jedynie pierwszy set miał w miarę jednostronny przebieg, gdyż od stanu 8:8 Delecta odjechała rywalowi. Pozostałe partie były bardzo zacięte, ale to akademicy rozstrzygnęli je na swoją korzyść. Co więc było kluczem do sukcesu? – Myślę, że włożyliśmy dużo serca w ten mecz i przede wszystkim to zadecydowało, że wygraliśmy tutaj. Graliśmy przecież sety na przewagi i to miało decydujący wpływ w tej rywalizacji – mówi Paweł Adamajtis, atakujący warszawskiego zespołu.

Dużo dobrego do gry AZS-u wnieśli właśnie Paweł Adamajtis oraz Dawid Dryja, którzy w pierwszym secie zastąpili słabiej spisujących się Grzegorza Szymańskiego oraz Marcina Nowaka i pozostali na parkiecie do końca meczu. – Zmiennicy dali radę. Była walka i zaangażowanie, stąd jest zwycięstwo – mówi atakujący drużyny ze stolicy. Zwłaszcza jego występ walnie przyczynił się do wygranej warszawian. Bydgoszczanie długo nie mogli Adamajtisa zatrzymać, a on sam zdobył 26 punktów, najwięcej w całym spotkaniu. – Oczywiście cieszę się z tego występu. Staram się w każdym meczu pomóc chłopakom, na ile to możliwe i na razie to wychodzi.

Jeszcze w poprzednim sezonie Adamajtis występował w I lidze, broniąc barw Energetyka Jaworzno. W tym roku po raz pierwszy ma okazję grać w PlusLidze i jak sam przyznaje, różnica pomiędzy najwyższą klasą rozgrywkową i jej zapleczem jest duża. – Jest przeskok zarówno organizacyjny, jak i w poziomie gry. Wszystko jest o jeden szczebel wyżej, także tutaj trzeba się naprawdę zaangażować przy każdym meczu, żeby coś z tego było – przyznaje zawodnik AZS-u.

Wygrana z Delectą w czterech setach daje Politechnice dużą przewagę w rywalizacji o awans do turnieju finałowego Pucharu Polski. Paweł Adamajtis zapewnia, że w drugim meczu, który 9 stycznia zostanie rozegrany w Warszawie, on i jego koledzy postarają się postawić kropkę nad i. – Czekamy na mecz z Delectą w Warszawie. Damy z siebie wszystko, żeby to spotkanie wygrać i awansować do półfinału – deklaruje atakujący akademików.