Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michał Łasko: Zdrowia i mistrzostwa Polski

Michał Łasko: Zdrowia i mistrzostwa Polski

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pojedynku Pucharu Polski z PGE Skrą wyszli obronną ręką i z Bełchatowa wywieźli cenne zwycięstwo. - Był to trochę dziwny mecz - przyznał już po spotkaniu w rozmowie ze Strefą Siatkówki Michał Łasko.

Ciężki, długi i z pewnością wyczerpujący mecz, ale zakończony waszym zwycięstwem. Jaki element pozwolił wam cieszyć się z wygranej?

Michał Łasko: – Motywacja. Wierzyliśmy mocno w ten mecz i nasze w nim zwycięstwo. Wyszliśmy z założenia, jak się okazało całkiem słusznego, że każdy set w tym spotkaniu będzie bardzo ważny. Teraz mamy jeszcze rewanż, w którym jeszcze przed startem jesteśmy na dobrej pozycji. Pamiętam kiedy było 2:1 dla Skry, powiedzieliśmy sobie: dlaczego mamy się poddać? Wszystko, co tu ugramy, może być kluczowe, bo następny mecz gramy u siebie. Wiadomo, że tie-break często jest loterią i cieszę się, że go wygraliśmy. Właściwie… to był trochę dziwny mecz. Jeden set przegrany przez nas bardzo wysoko, drugi wygrany bardzo wysoko.

No właśnie, to był trochę dziwny mecz, w którym wiele akcji kończyło się zupełnie przypadkowymi atakami, a właściwie brakiem ataków. Skąd ten chaos po obu stronach siatki? Emocje? Brak koncentracji?Właściwie nie wiem. Dość kluczowe mogło być zmęczenie obu ekip. Zdajemy sobie sprawę, że to nie był najładniejszy mecz, patrząc na jakość rozgrywanych akcji. Jednak najważniejszy jest wynik, z którego przynajmniej my jesteśmy zadowoleni. Warto pamiętać także, że przez kilka dni świątecznych obie drużyny nie miały kontaktu z piłką.

Pytałam Michała Kubiaka o to, na co powinniście uważać z meczach ze Skrą, żeby unikać takich pojedynków. Czeka was mały maraton, bo gracie w piątek mecz ligowy a za tydzień w środę rewanżowe spotkanie pucharowe…

Każdy mecz jest ważny i w każdym ważne okazuje się co innego. Musimy na nich po prostu uważać. Na takie analizy przyjdzie czas po obejrzeniu tego spotkania, a mogą być bardzo ciekawe bo, i u nas, i w Skrze poziom błędów własnych był ogromnie wysoki. Wydaje mi się, że obie drużyny są trochę nieprzyzwyczajone do takiej ilości błędów.

Czego najlepiej życzyć Michałowi Łasko w nowym roku?

Zdrowia! Na pewno zdrowia i… mistrzostwa Polski (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved