Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Władimir Alekno nie jest już szkoleniowcem reprezentacji Rosji

Władimir Alekno nie jest już szkoleniowcem reprezentacji Rosji

fot. archiwum

Po zakończeniu turnieju finałowego Pucharu Rosji, Władimir Alekno ogłosił swoją długo oczekiwaną decyzję w sprawie kontynuacji pracy z reprezentacją tego kraju. Utytułowany szkoleniowiec zdecydował się zrezygnować ze swojej posady.

Władimir Alekno z reprezentacją Rosji wspiął się na sam szczyt, zdobywając z nią złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Po powrocie z tej imprezy szkoleniowiec zaznaczył, że kwestia jego dalszej współpracy z kadrą nie jest jeszcze przesądzona i wszystko będzie chciał na spokojnie przemyśleć. Rosyjska federacja dała mu do tego odpowiednio dużo czasu, a sama decyzja miała zostać ogłoszona po dzisiejszym finale rozgrywek o puchar Rosji. Tak się też ostatecznie stało i kilkanaście minut po ostatnim gwizdku sędziego krótkie oświadczenie Władimira Alekno zostało przekazane mediom. Czytamy w nim, że na decyzję szkoleniowca nie miały wpływu żadne inne osoby, a on sam zdecydował się na rezygnację ze względów zdrowotnych. – Kiedy podejmowałem tę decyzję, kierowałem się jedynie własną opinią. Nie interesowało mnie zdanie rodziny, przyjaciół czy też znajomych, a moje własne. Postanowiłem zakończyć swoją współpracę z reprezentacją Rosji z przyczyn zdrowotnych. Nie czuję się gotowy na kolejne emocje i stres związany z pełnioną przeze mnie funkcją. Teraz chciałbym się skupić przede wszystkim na swoich zadaniach w klubie – poinformował zgromadzonych na konferencji prasowej przedstawicieli mediów.

Rezygnacja trenera Alekny jest dla Rosjan zakończeniem wspaniałej dwuletniej przygody z tym szkoleniowcem. Okres ten okazał się dla naszych wschodnich sąsiadów wyjątkowo udany i przyniósł im wiele sukcesów. Nie były one jednak dziełem przypadku, a skutkiem głębokich zmian, jakich Władimir Alekno dokonał w środowisku reprezentacji. Już teraz wielu kibiców zastanawia się, czy nowy szkoleniowiec będzie kontynuował drogę obraną przez swojego poprzednika, czy też powróci do wcześniejszych wzorców. Jeśli chodzi o nazwiska potencjalnych kandydatów na stanowisko trenera Sbornej, to w ostatnim czasie najwięcej mówiło się o Andrieju Woronkowie. Spore szanse wydają się mieć również Jurij Czerednik oraz Plamen Konstantinow. Na oficjalne decyzje związku przyjdzie nam jednak z całą pewnością trochę poczekać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved