Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Top Volley: RC Cannes zwycięzcą, Galatasaray na 3. miejscu

Top Volley: RC Cannes zwycięzcą, Galatasaray na 3. miejscu

Siatkarki RC Cannes wygrały prestiżowy turnieju Top Volley, pokonując w finale Sesi Sao Paulo. W spotkaniu o brąz Galatasaray Stambuł pokonał Volero Zurich 3:1. Najwięcej emocji było w pierwszym secie, w którym siatkarki walczyły do stanu 48:46.

Siatkarki RC Cannes nie pozostawiły rywalkom złudzeń i w każdym rozegranym spotkaniu w tym turnieju triumfowały. Tak było również w finale. Tak jak w poprzednich pojedynkach, prym w swojej drużynie wiodły Victoria Ravva i Brankica Mihajlović. Mądrze w rozegraniu grała również Ana Antonijević, która rozłożyła grę równomiernie na cały zespół. Ekipa z Francji była zmęczona po pięciosetowym półfinale rozegranym dzień wcześniej z zespołem z Zurichu i to zmęczenie odezwało się w ważnych momentach drugiej odsłony. Dekoncentracja siatkarek RC Cannes, nieskończone akcje od razu odbiły się na wyniku i seta wygrał Sesi Sao Paulo. W pozostałych ponownie na parkiecie rządziły zawodniczki z Francji i zasłużenie sięgnęły po zwycięstwo w całych zawodach.

Nadspodziewanie długo, jak na czterosetowy pojedynek, trwało spotkanie o brązowy medal. Ekipa z Zurichu walczyła zaciekle o wygraną z tureckim Galatasaray Stambuł. Jak ważne dla obu zespołów było zwycięstwo w tej rywalizacji, pokazały dwa pierwsze sety, a zwłaszcza partia premierowa, która zakończyła się niespotykanym wynikiem 48:46. Oba zespoły po równie wyrównanym secie, także w końcówce nie odpuszczały, piłki setowe co rusz zmieniały strony boiska, drużyny wymieniały ataki, błędy, dobre zagrywki, ale żaden z zespołów przez długi czas nie potrafił postawić kropki nad „i”. Po niezwykle długiej grze uczyniły to wreszcie Turczynki. Druga odsłona również nie należała do jednostronnych. Zespoły walczyły ponownie punkt za punkt i gdy któryś odskoczył na choć trochę przewagi, drugi natychmiast odrabiał straty. Partię zakończyła ponownie gra na przewagi, a więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Turcji, które po chwili rozprężenia w trzeciej odsłonie, czwartą wygrały pewnie i stanęły na turniejowym „pudle”.

Volero Zurich – Galatasaray Stambuł 1:3
(46:48, 24:26, 25:17, 20:25)

RC Cannes – Sesi Sao Paulo 3:1
(25:19, 23:25, 25:20, 25:16)