Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Sebastian Matula: Stworzyliśmy kolektyw

Sebastian Matula: Stworzyliśmy kolektyw

fot. archiwum

Reprezentacja kadetów przygotowuje się w Spale do eliminacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w Nitrze w dniach 3-7 stycznia. Rozgrywający kadry - Sebastian Matula - opowiedział nad czym pracowali na treningach oraz jak spędzą sylwestra.

Jak w skrócie podsumujesz cały okres przygotowawczy? Nad czym najbardziej się skupialiście na treningach?

Sebastian Matula:Podczas okresu przygotowawczego najbardziej skupiamy się na szlifowaniu płynności naszej gry. Te krótkie obozy bardzo pomagają nam znaleźć wspólny język na boisku.

Przed świętami rozegraliście 3 sparingi z reprezentacją Austrii, z którą łatwo wygraliście. Nie było możliwości znaleźć mocniejszego rywala?Z reprezentacją Austrii wygraliśmy dosyć łatwo. Tak na prawdę to Austriacy byli przysłowiowymi chłopcami do bicia. Na pewno są mocniejsze drużyny, ale wybór partnerów sparingowych nie należy do mnie.

Którego z rywali najbardziej się obawiacie w kwalifikacjach?

– Prawda jest taka, że nie boimy się żadnego rywala. Po prostu wychodzimy na boisko, by walczyć o każdą piłkę. Nie znamy żadnej drużyny z naszej grupy. Wydaje mi się, że Bułgarzy grają najbardziej solidną siatkówkę, ale nie możemy nikogo lekceważyć.

A jakie są wasze mocne strony?

– Tak jak na boisku, tak i poza nim jesteśmy drużyną. Wszyscy się doskonale rozumiemy, dlatego nie ma indywidualności. Stworzyliśmy kolektyw i jest nam z tym bardzo dobrze.

Szkoda, że termin kwalifikacji wypadł tuż po nowym roku i nie będziecie mieć możliwości na szaleństwa sylwestrowe…

– Nie możemy sobie zaprzątać głowy tym, że w sylwestra będziemy trenować, a nie szaleć tak jak wszyscy. Jesteśmy maksymalnie skupieni na turnieju w Nitrze i znamy cel tego wyjazdu. Co prawda nasz kolega z drużyny Aleksander Maziarz nie może się doczekać aż wystrzeli serię sztucznych ogni i powie swoje magiczne zdanie „bang, bang gra i trąbi zespół kombi”.

Po ostatnich sukcesach seniorskiej reprezentacji, siatkówka stała się bardzo popularną dyscypliną sportową. Jednak jak to wygląda na poziomie reprezentacji czy rozgrywek młodzieżowych? Jest duże zainteresowanie?

– Jest zainteresowanie, ale nie aż tak duże jak w siatkówce seniorskiej. Na mecze najczęściej przychodzą nasze rodziny oraz znajomi. Bardzo fajnym zjawiskiem jest to, że coraz więcej młodzieży chce mieć styczność z piłką siatkową.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved