Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Muszynianka zakończyła Top Volley na 5. miejscu

Muszynianka zakończyła Top Volley na 5. miejscu

Muszynianka Muszyna w spotkaniu o piąte miejsce w międzynarodowym turnieju Top Volley w czterech setach rozprawiła się z ekipą Dynamo Bukareszt. Bilans polskiego zespołu to dwie porażki i jedna wygrana.

Początek spotkania bardzo dobrze ułożył się dla muszynianek, które od początku prowadziły, nieustannie powiększając swoją przewagę, która na drugiej przerwie technicznej wynosiła dziewięć punktów (16:7). Przewaga, jaką wypracowały „mineralne”, pozwoliła spokojnie kontrolować grę, zmierzając do zakończenia seta, którego Bank BPS Muszynianka Fakro wygrał 25:15.

Początek drugiej partii również „padł łupem” muszynianek, które po kilku akcjach prowadziły 4:2. Na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki z Muszyny prowadziły 8:7. Przerwa pozytywnie wpłynęła na zawodniczki Dynama, które wyszły na prowadzenie 10:8. Na kolejnej przerwie technicznej rumuński klub prowadził 16:12. Po przerwie utrzymywała się przewaga ekipy z Bukaresztu (19:16, 21:16, 23:19), która wygrała seta 25:21.

Trzeci set układał się po myśli muszynianek, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Po przerwie sytuacja na parkiecie nie zmieniła się. Mineralne kontrolowały przebieg seta, utrzymując wysoką przewagę (14:7). Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Bogdana Serwińskiego prowadziły 16:8. Taka przewaga pozwoliła muszyniankom spokojnie zdążać do zakończenia seta, którego wygrały 25:11.

Czwarta partia należała do muszynianek, które powiększały swoja przewagę z każdą kolejną akcją. Na pierwszej przerwie technicznej polski klub prowadził 8:3. Po przerwie utrzymywała się przewaga ekipy z Muszyny (10:4, 12:8, 14:8). Na drugiej przerwie technicznej przewaga polskiej ekipy wynosiła pięć „oczek” (16:11). Po przerwie sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Zawodniczki z Muszyny pewnie dążyły do zwycięstwa. Czwartą partię wygrały 25:16.

Dynamo Bukareszt – Muszynianka Muszyna 1:3
(15:25, 25:21, 11:25, 16:25)

źródło: mksmuszynianka.com