Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michał Kubiak: Zawsze jest sens rozgrywania Pucharu Polski

Michał Kubiak: Zawsze jest sens rozgrywania Pucharu Polski

fot. archiwum

Jastrzębianie kontynuują dobrą passę, tym razem wygrali w ćwierćfinale Pucharu Polski z obrońcami tytułu 3:2. Siatkarze ze Śląska przyjechali do Bełchatowa bardzo zmotywowani i to pozwoliło im odrobić straty w końcówkach pierwszej i piątej partii.

Na początek tradycyjnie, co przesądziło o waszym zwycięstwie, dlaczego widzimy na tablicy wynik taki, a nie inny?

Michał Kubiak: Nie wiem (uśmiech). My jesteśmy szczęśliwi, że wynik jest taki, a nie inny. Może mieliśmy trochę więcej szczęścia? Przyjechaliśmy do Bełchatowa bardzo zmotywowani, żeby tu wygrać i… super, że się udało.

Odczuwacie różnicę między meczami PlusLigi a Pucharem Polski?Tak, na pewno inaczej gra się w lidze, inaczej spotkania te teraz, ale my chcemy wygrywać wszystkie jakie przyjdzie nam grać i nie ma dla nas znaczenia, czy to mecz pucharowy, czy jakikolwiek inny.

Nie mogę nie zapytać o sens rozgrywania Pucharu Polski. Odkąd wiemy, że wywalczenie go nie daje bezpośredniego udziału gry w pucharach, jego znaczenie nieco zmalało…

– Nie, nie, nie. Zawsze jest sens rozgrywania Pucharu Polski. To jest dobre przetarcie przed play-offami i my jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy w pucharze grać i to grać z tak dobrym przeciwnikiem.

Czekają was w najbliższym czasie jeszcze dwa spotkania z bełchatowianami. Na co musicie uważać w kolejnym meczu, żeby uniknąć chociażby pięciosetowego horroru?

– Mogę powiedzieć, że chcielibyśmy zawsze wyjeżdżać stąd z takim wynikiem, jaki widnieje na tablicy. W sumie to 3:2 ze Skrą zawsze biorę w ciemno.

Czego życzyć siatkarzowi na Nowy Rok?

– Zdrowia, a reszta przyjdzie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved