Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: W Politechnice jest dobry klimat do gry

Maciej Zajder: W Politechnice jest dobry klimat do gry

fot. Cezary Makarewicz

Maciej Zajder jest na pewno jedną z wyróżniających się postaci w AZS Politechnice Warszawskiej i na pewno nie można wykluczyć, że pojawią się dla niego oferty z silniejszych klubów. 24-latek został uznany siatkarzem roku 2012 w Warszawie.

Łatwo czy trudno błysnąć w takiej drużynie jak Politechnika?

Maciej Zajder:Nie mamy potencjału jak czołowe kluby PlusLigi, które zbierają najlepszych polskich zawodników oraz zagraniczne gwiazdy i z nich kompilują zespoły na miarę walki o podium, ale z drugiej strony nie mamy też presji, która by nas paraliżowała, tylko fajny, zbilansowany skład, w którym każdy ma szansę błysnąć. Jesteśmy dość specyficzną grupą, w której musi wszystko zagrać, byśmy byli groźni dla wszystkich w Polsce. Odpowiada mi, że tu jestem, dla mnie to szansa na grę, bo wiadomo, jaka jest konkurencja u najlepszych. A i cała Politechnika jest PlusLidze bardzo potrzebna, bo wnosi wiele świeżości i nieprzewidywalności. Dzięki nam rozgrywki są ciekawsze.

Ale nie uwierzyłbyś pewnie, gdyby przed sezonem ktoś przewidział, że wygracie pięć kolejnych spotkań?– Na pewno nie, uznałbym takie prognozy za wariactwo. Teraz możemy się tylko cieszyć, bo mamy spokojniejsze głowy, choć przyznam, że w pewnym momencie i na nas spadły wielkie oczekiwania. No bo jak staliśmy się już rewelacją, oczekiwano od nas kolejnych zwycięstw. Kibice już nie cicho, a coraz głośniej zaczęli liczyć, że w czołówce będziemy na stałe, a na finiszu powalczymy o trofea. To zbiegło się z niewielką obniżką formy, ale taka przecież musiała przyjść, zdarzyły się porażki. Teraz znów ze spokojem możemy zbierać punkty i walczyć o pozycję przed play-off.

Co pomyślałeś po zwycięstwie nad Skrą na Torwarze w meczu, w którym byłeś jednym z najlepszych graczy na boisku?

Że to moje pierwsze zwycięstwo przeciwko Skrze. Dotąd za każdym razem przegrywałem. Cieszyłem się, ale to był tylko jeden mecz, ani o mistrzostwo, ani o Puchar Polski, tylko jeden z wielu. Zaraz przecież pojechaliśmy do Rzeszowa i tam przegraliśmy, o Bełchatowie już nikt nie pamiętał.

Wiesz, że Politechnika to trampolina do gry w najlepszych klubach, bo chyba przykłady Jurija Gładyra, Karola Kłosa, Zbigniewa Bartmana, Michała Kubiaka czy Damiana Wojtaszka są ci dobrze znane? W dodatku ostatni zwycięzcy naszego plebiscytu pół roku później zmieniają klub na lepszy.

– W Politechnice jest dobry klimat do gry. Większych konfliktów nigdy nie było, zawsze trzymamy się razem, jeden pomaga drugiemu. Łatwo się wybić, a lepszym klubom łatwiej przebić kontrakty w Warszawie.

* cały wywiad Przemysława Iwańczyka w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved