Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Bąk: Nasze mecze stały się widowiskami

Kinga Bąk: Nasze mecze stały się widowiskami

fot. archiwum

Legionovia Legionowo, czyli beniaminek ORLEN Ligi, zajmuje aktualnie 9. miejsce w tabeli. - Nie wszyscy ludzie, przyzwyczajeni do naszych zwycięstw w I lidze, zdawali sobie sprawę, że będziemy przeżywać w ekstraklasie trudne chwile - mówiła kapitan Kinga Bąk.

Legionovia w sezonie 2011/2012 po raz pierwszy w swojej historii wywalczyła awans do żeńskiej ekstraklasy. Dla klubu z województwa mazowieckiego był to nie lada sukces, który był chyba największym tegorocznym wydarzeniem w klubie z Legionowa. – Założenia były takie, aby ten cel (awans do ORLEN Ligi – przyp. red) osiągnąć w dwa lata, nam udało się zrealizować go w rok – przyznała kapitan Legionovii, Kinga Bąk.Sportowy sukces był więc niewątpliwy. Docenili to kibice, wypełniając coraz szczelniej Arenę Legionowo. Nasze mecze stały się widowiskami, dostarczały niezapomnianych emocji. Telewizyjna inauguracja ORLEN Ligi u nas była z pewnością niezapomnianym wydarzeniem dla kibiców.

Pierwszoligowe spotkania Legionovii wzbudzały spore zainteresowanie kibiców, ale ilość fanów podczas spotkań ekstraklasy przewyższyła oczekiwania nawet największych optymistów. – Wypełnienie Areny to swego rodzaju społeczny fenomen. Przypomnę, że kiedy graliśmy jeszcze w II lidze, trybuna po jednej stronie hali była jeszcze pusta, zamknięta dla publiczności. Z czasem, nie wiadomo kiedy, zapełniły się obie strony hali. Ludziom nasze zwycięstwa w I lidze się nie znudziły, przychodzą dalej, aby nas wspaniale dopingować. Teraz gdy częściej przegrywamy, nadal przychodzą, bo – tutaj cytat kibica – pokochali nas jako siatkarki, jest super widowisko, mogą się dobrze bawić bez względu na wynik. Chcą być z nami na dobre i złe – skomentowała rozgrywająca.

Kinga Bąk jest jedną z siatkarek, które w Legionowie przeżyły bardzo wiele. Gra w I lidze i spadek o jedną klasę rozgrywkową, a następnie trzysezonowy marsz, którego uwieńczeniem był awans do ORLEN Ligi. Bąk w Legionovii zawsze była ważnym ogniwem, a jak dobrze wiadomo, budowę solidnego zespołu rozpoczyna się właśnie od rozgrywającej. – Określiłabym rolę rozgrywającej w siatkówce jako rolę… specyficzną. Rzeczywiście mówi się, że od nas wiele zależy, ale tak naprawdę siatkówka jest przecież grą zespołową. To powinny być zazębiające się z sobą trybiki i aby dobrze funkcjonowały, jeden uzależniony jest od drugiego – zwróciła uwagę siatkarka Siódemki Legionovii. – Nie ma w naszym zespole takiej typowej liderki, jaką np. w zespole Atomu Trefl jest Rachel Rourke, która dostaje w ataku wiele piłek do skończenia. Naszym atutem, przy wyrównanym składzie, może być tylko zespołowość, całkowite zaangażowanie w grę – dodała.W pierwszym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej beniaminek zawsze „ma pod górkę”. I choć wiele osób twierdzi, że nie pierwszy, a drugi sezon jest dla każdego beniaminka najtrudniejszy, to premierowe mecze w ekstraklasie na pewno do łatwych nie należały. Legionovia w dwunastu spotkaniach zgromadziła na swoim koncie 9 oczek i zajmuje przedostatnią lokatę, mając 3 punkty przewagi nad AZS-em Białystok i tyle samo co ósmy Impel Wrocław. – Rzeczywiście rola beniaminków w najwyższej klasie rozgrywkowej bywa niezwykle trudna. Nie wszyscy ludzie, przyzwyczajeni do naszych zwycięstw w I lidze, zdawali sobie sprawę, że będziemy przeżywać w ekstraklasie trudne chwile – uznała Kinga Bąk.Wszystkie uczymy się w zasadzie czegoś nowego, zdobywamy doświadczenia – my jako drużyna, także zarząd klubu, kibice. Myślę, że prawdziwi kibice nie są rozczarowani naszą postawą. My same może bardziej jesteśmy złe, że kilka punktów uciekło nam sprzed nosa, a poszczególne sety mogły wyglądać tak, jakbyśmy oddawały je bez walki. Największym naszym problemem są, nie do końca dla nas wytłumaczalne, przestoje w grze, podczas których potrafimy oddać po kilka, kilkanaście punktów. Wierzę, że to się zmieni i nasza gra będzie bardziej stabilna – optymistycznie zakończyła kapitan Legionovii.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved