Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Trzy punkty Evergrande

Chiny: Trzy punkty Evergrande

Drużyna Evergrande udanie rozpoczęła rundę rewanżową drugiego etapu rozgrywek ligi chińskiej. Zespół Katarzyny Skowrońskiej pokonał Dalian Jinzhou Liaoning 3:1, a Polka zdobyła najwięcej punktów dla swojej ekipy.

W pierwszym meczu rewanżowym drugiego etapu rozgrywek Evergrande zmierzyło się na wyjeździe z ósmą drużyną klasyfikacji generalnej, Dalian Jinzhou Liaoning. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami, również tym razem podopieczne Lang Ping mogły cieszyć się ze zwycięstwa, jednak tym razem musiały rozegrać o jedną partię więcej. Po udanym rozpoczęciu spotkania przez zawodniczki z Kantonu i wygraniu premierowej odsłony do 15, w drugiej partii, głównie dzięki dobrej grze w bloku, to gospodynie triumfowały, wyrównując w ten sposób stan meczu. W trzecim secie już od pierwszych minut ekipa gości zaczęła dyktować warunki gry, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z siedmiopunktowym prowadzeniem, które ostatecznie powiększyło się do dziewięciu "oczek". Czwarta odsłona okazała się ostatnią, a zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło Evergrande utrzymać drugą lokatę w ligowej klasyfikacji.

Katarzyna Skowrońska-Dolata rozegrała całe spotkanie i była najlepiej punktującą zawodniczką w swojej drużynie. Do 18 "oczek" zdobytych w ataku (58% skuteczności) dodała trzy skuteczne bloki oraz dwie punktowe zagrywki. Takim samym wynikiem mogła pochwalić się także zawodniczka drużyny przeciwnej, Wang Yimei.

Dalian Jinzhou Liaoning – Evergrande Kanton 1:3
(15:25, 25:21, 16:25, 21:25)