Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Andriej Woronkow następcą Władimira Alekny?

Andriej Woronkow następcą Władimira Alekny?

fot. archiwum

W ostatnich dniach w rosyjskiej prasie jednym z głównych tematów stała się przyszłość Władimira Alekny na posadzie szkoleniowca reprezentacji Rosji siatkarzy. Sam zainteresowany swoją decyzję ma ogłosić już dziś wieczorem.

Władimir Alekno swoją pracę z męską reprezentacją Rosji rozpoczął w 2011 roku i już niespełna kilka miesięcy później stanął z nią na najwyższym stopniu podium Ligi Światowej oraz Pucharu Świata. Nie mniej udany dla naszych wschodnich sąsiadów okazał się również sezon olimpijski. Od samego początku całe swoje przygotowania Rosjanie podporządkowali igrzyskom w Londynie, co zaowocowało złotym medalem na tej imprezie. Po tych sukcesach rosyjscy siatkarze wielokrotnie pojawiali się na okładkach wszelakich czasopism, natomiast sam Alekno urósł wręcz do rangi celebryty. Prócz świetnych wyników reprezentacji, przyczynił się do tego również triumf Zenitu Kazań w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że ostatnie doniesienia dotyczące rezygnacji Alekny z posady szkoleniowca kadry siatkarzy wywołały burzę w rosyjskich mediach i sprowokowały do rozważań nad jego potencjalnym następcą. Sam zainteresowany kilka dni temu poinformował, że podjął już decyzję, jednak z jej ogłoszeniem musi jeszcze poczekać. – Jeśli mam być szczery, to dla mnie wszystko jest już jasne. Swoją decyzję będę mógł ogłosić jednak dopiero po zakończeniu zmagań o Puchar Rosji oraz po rozmowie z prezesem Stanisławem Szewczenką – przekazał na łamach jednej z gazet.

W dniu wczorajszym w mediach pojawiła się informacja, jakoby koniec współpracy Alekny z reprezentacją Rosji był już przesądzony, a jego następcą miał zostać Andriej Woronkow. Szkoleniowiec ten aktualnie współpracuje z Lokomotiwem Nowosybirsk, z którym w ostatnich latach dwukrotnie sięgał po puchar kraju. Również w tym sezonie jego wyniki są imponujące, bowiem po rozegraniu jedenastu kolejek w rozgrywkach Superligi jego zespół prowadzi w tabeli swojej dywizji, wyprzedzając aktualnych obrońców tytułu mistrzowskiego z Kazania. Doniesienia te dementują jednak osoby bezpośrednio związane z rosyjską federacją i potwierdzają, że ostateczna decyzja zostanie ogłoszona dopiero po ostatnim gwizdku sędziego w meczu finałowym Pucharu Rosji, rozgrywanym aktualnie w Biełgorodzie. Samo spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego, a siatkarze gospodarzy podejmą w nim faworyzowany Zenit Kazań.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved