Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Pucharowe starcie sąsiadów z tabeli. Skra zrobi krok do obrony PP?

Pucharowe starcie sąsiadów z tabeli. Skra zrobi krok do obrony PP?

Jeszcze przed nowym rokiem Skra Bełchatów podejmie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zwycięstwo w tych rozgrywkach w obecnym sezonie nie gwarantuje już udziału w Lidze Mistrzów, jak to wpłynie na postawę obu zespołów?

Jastrzębianie w 1/8 finału pokonali AZS Częstochowa po wyrównanym, pięciosetowym pojedynku. W decydującej odsłonie do pewnego momentu walka toczyła się punkt za punkt, przełomem było pojawienie się Russella Holmesa w polu zagrywki. Amerykański środkowy pozwolił swoim kolegom na wypracowanie czteropunktowej przewagi, dzięki której spokojnie wygrali ostatniego seta. Akademicy w tym meczu popełnili zbyt wiele błędów własnych oraz mieli problemy z przyjęciem, co bezlitośnie wykorzystali ich przeciwnicy, rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść. – To był trudny mecz, na szczęście wygrany. Nie wiem, co stało się z nami po pierwszym secie, ale grunt, że w piątej partii nasza zagrywka funkcjonowała tak, jak należy, przechylając szalę zwycięstwa na naszą stronę – mówił Matteo Martino.

Skra Bełchatów, jako że po 9. kolejce zajmowała czwarte miejsce w tabeli, grę w pucharze zaczyna dopiero od ćwierćfinału. Nie można zapomnieć o tym, że w zeszłym toku to właśnie bełchatowianie tryumfowali w tych rozgrywkach, a w finale pokonali właśnie Jastrzębski Węgiel. Od tego czasu w obu drużynach wiele się zmieniło, ale jastrzębianie na pewno chcą zrewanżować się za tę porażkę. – Puchar Polski jest dla nas bardzo ważny, zrobimy wszystko, by wygrać to trofeum – deklaruje włoski przyjmujący jastrzębian.

Jeżeli chodzi o składy, to bełchatowianie musieli dokonać wielu roszad po odejściu Bartosza Kurka, Marcina Możdżonka i Miguela Falaski. Doszły do tego jeszcze kontuzje Aleksandra Atanasijevica i Michała Winiarskiego. Brak tego ostatniego szczególnie dało się odczuć w meczu 13. kolejki PlusLigi z ZAKSĄ, który bełchatowianie przegrali 1:3. –  Nasza gra obfitowała w dużą ilość błędów. Nasze błędy nie pozwalały nam zdobyć punktu. Stracona okazja w trzecim secie o niczym nie przesądzała, ale takie partie trzeba wygrywać, gdy się chce grać na równi z takim zespołem jak ZAKSA – skomentował to spotkanie Jacek Nawrocki.

Jastrzębski Węgiel w rozgrywkach PlusLigi idzie jak burza, przed świętami pokonał mistrzów Polski w trzech setach. Podopieczni Lorenzo Bernardiego mają na koncie siedem wygranych z rzędu i zajmują po 13. kolejce trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając swoich sobotnich rywali z lepszym stosunkiem setów. Aktualnie fenomenalną wręcz formę prezentuje Michał Łasko. Michał jest bardzo ważnym ogniwem tej drużyny. Oprócz tego, że jest fantastycznym zawodnikiem, to jest jeszcze świetnym facetem i dobrym kolegą poza boiskiem. Posiadanie zawodnika z takimi umiejętnościami indywidualnymi jest chyba marzeniem każdej drużyny – komplementuje go Russell Holmes. Świetna dyspozycja kapitana w połączeniu z dobrą grą całego zespołu i determinacją mogą być kluczem do sukcesu w tym spotkaniu. – Na pewno nie boimy się starcia ze Skrą. Będziemy musieli skoncentrować się w stu procentach na każdej akcji, bo każda piłka i każdy punkt będzie niezwykle cenny – zapowiada Tiago Violas.

Można by podejrzewać, iż w związku ze zmianą przepisów dotyczących awansu do Ligi Mistrzów niektóre zespoły mogą „odpuścić” sobie te rozgrywki. Na szczęście nie dotyczy to bohaterów sobotniego starcia – Trzeba się spiąć i przede wszystkim nie najeść się za bardzo w święta. Mnie przytycie może nie grozi, ale trzeba się mimo wszystko pilnować (śmiech). Wrócimy trochę bardziej wypoczęci i będziemy walczyć, żeby dostać się do najlepszej czwórki Pucharu Polski – zapewnił, środkowy bełchatowian, Karol Kłos.

Po takich oświadczeniach kibice zgromadzeni w hali Energia w Bełchatowie mogą spodziewać się porywającego widowiska. Czy Michał Łasko utrzyma swoją wysoką formę? Jak zaprezentuje się tym razem osłabiona wciąż Skra? Tego dowiemy się już w sobotę.