Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Memoriał Wagnera zawita do Częstochowy?

Memoriał Wagnera zawita do Częstochowy?

fot. archiwum

Jak co roku, także w nadchodzącym rozegrany zostanie Memoriał Huberta Wagnera, którego historia blisko 10 lat temu rozpoczęła się w Olsztynie. Niestety, nie ma szans, by jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w Polsce wrócił do hali Urania.

Najbliższy, już XI memoriał zaplanowano 6-8 września, czyli tuż przed mistrzostwami Europy. Warto przypomnieć, że pierwsze edycje tej imprezy odbywały się w hali Urania (lata 2003-2008). – Jak słyszę, że teraz w Olsztynie planuje się wybudować halę z trybunami na 4,5 tys. osób, to moim zdaniem trzeba to nazwać wprost, niegospodarnością – mówi Jerzy Mróz, prezes fundacji Huberta Wagnera i pomysłodawca turnieju. – Z tak małym obiektem stolica Warmii i Mazur wciąż będzie zaściankiem. Zdaję sobie sprawę, że nie stać nas na wielką inwestycję, ale jaki jest sens budowania hali, która nie spełni wymogów organizacji największych imprez. My potrzebujemy obiektu wielofunkcyjnego, ale na pewno nie tak małego. Czy ludzie, którzy o tym decydują, nie wiedzą, że taka hala będzie służyła przez co najmniej 50 lat?

Jerzy Mróz ma na myśli rozważaną przez Olsztyn budowę hali na ok. 4,2 tys. osób. Był też projekt z trybunami na 5,6 tys. kibiców, ale uznano, że miasta nie będzie stać na jego utrzymanie. Nowa hala miałaby powstać wzdłuż ul. Obiegowej czy niedaleko Uranii.

Teraz najbardziej prawdopodobna wydaje się organizacja zawodów w Częstochowie, choć pod uwagę brany jest także Poznań. – Zaraz po zakończeniu ostatniego Memoriału Wagnera otrzymałem propozycję przeprowadzenia kolejnego turnieju właśnie w tych miastach – przyznaje Jerzy Mróz.Pierwsza kandydatura wydaje się szczególnie atrakcyjna, ponieważ w częstochowskiej dzielnicy Zawodzie wybudowano halę na miarę obecnych czasów. 7,1 tys. miejsc dla kibiców to liczba, o jakiej mieszkańcy Olsztyna mogą tylko pomarzyć. – Byłem na otwarciu tego obiektu i muszę potwierdzić, że jest piękny. Niestety, wszystkie miasta pod tym względem wyprzedzają Olsztyn. I to o mile – podkreśla prezes fundacji Wagnera.

I dodaje: – Moim zdaniem w Olsztynie można by zrobić kopię obiektu, jaki powstał w Częstochowie. Tym bardziej że obaj prezydenci dobrze się znają. Wiem, że częstochowianie gotowi byliby nawet udostępnić nam projekt. Tamta hala kosztowała 78 mln zł, a mając projekt, byłoby jeszcze taniej.

Autor: Michał Koronowski, więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved